Triger Kayışı değişimi
Diğer Hizmetler

Triger Kayışı değişimi

Servisimiz içerisinde faydalanabileceğiniz hizmetlerden biri olan triger kayış değişimi tüm marka ve model araçlar için sıkıntısız bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Siz de servisimizi ziyaret ederek sunduğumuz kaliteli hizmetten faydalanabilir ve aynı şekilde eskimiş triger kayışınızdan kurtulabilirsiniz. Sürüş esnasında meydana gelebilecek problemler ile diğer sistemlerin de zarar görebilmesi mümkün olduğundan dolayı triger sisteminizi kısa süre içerisinde değiştirdiğinizden emin olunuz. Servisimizi ziyaret ederek triger kayışınızın durumunu öğrenebilir ve değişim hizmetinden faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda servisimiz triger sistemi içerisinde yer alan diğer aksanları da kontrol ederek bütün bir sistem taraması sağlayacaktır. Bu sayede yeni takılan triger kayışınızın da eskimesi ve deforme olması engellenecektir. Değişim öncesi tüm sistemin gözden geçirilmesi büyük önem taşımaktadır.

Triger Kayışı Değişiminin Önemi

Triger kayışı aracınız içerisinde yer alan önemli parçalardan biridir. Bu sebeple düzenli olarak kontrol edilmeli ve durumu gözden geçirilmelidir. Aksi taktirde sürüş esnasında kayış kopabilir ve aracınızın motoruna zarar verebilir. Genel olarak motorun kitlenmesi ile sonuçlanan bu durumlarda büyük zararlar oluşabilmektedir. Bu gibi problemler ile karşılaşmamak için aşağıdaki adımları gözden geçirebilirsiniz;

  • Güvenilir servislerde düzenli olarak triger kayışının kontrolü
  • Triger sistemi içerisinde yer alan diğer aksanların kontrolü
  • Aracın çekişinde herhangi bir problem hissedilmesi durumunda servis bakımına acil olarak götürülmesi
  • Eski bir triger kayışına sahip olan aracın kısa sürede değişim işleminin başlatılması
Yukarıdaki durumları göz önünde bulundurarak aracınızın sağlığını koruyabilir ve triger kayışı konusunda daha hassas davranabilirsiniz.

Triger Kayış Seti

Set halinde satılan triger kayış seti farklı marka araçlar için özel olarak üretilmektedir. Triger kayış setini kendiniz satın alarak montaj işlemini serviste yaptırmak istiyorsanız bu duruma dikkat etmelisiniz. Servisimizi ziyaret ederek aracınız için hangi setin uygun olduğunu öğrenebilir ve gayet uygun fiyatlar ile montaj işlemimizden faydalanabilirsiniz. Hali hazırdan birçok marka ve model aracın triger kayış seti orijinal yedek parça stoku olarak servisimiz içerisinde yer almaktadır. Bu sebeple sipariş süreci ile vakit kaybetmeden servisimizi ziyaret edebilir ve aracınızın triger kayışını değiştirebilirsiniz. Servimiz içerisinde bulunan tecrübeli kadromuz ile sizlere profesyonel bir servis imkanı sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz. Autorite Bosch Car Service olarak Triger Kayışı değişimi, Maslak Triger Kayışı işlemleriniz için Bosch kalitesiyle profesyonel ekiplerimizce değişim işleminizi uygulamaktayız.

İlgili Konular

Sürüş Güvenliği Sistemleri ve Bakım Onarım

Sürüş Güvenliği Sistemleri ve Bakım Onarım

Araçlardaki güvenlik sistemleri hakkında sürücüler yeterli bilgiye sahip olmalıdır. Araçlarda kazaları önlemeye yönelik güvenlik sistemleri ve kaza anında sürücünün yaşamını korumaya yönelik güvenlik sistemleri kullanılır. Aracın güvenliğini sağlayan pek çok güvenlik sistemi vardır. Bu güvenlik sistemlerinin her birinin ise farklı özelliği vardır. Araçların güvenlik sistemlerinin düzenli olarak bakım ve onarımının yaptırılması hayati önem taşır. Aksi takdirde olası bir kaza anında daha büyük can ve mal kayıpları yaşanabilir.

Rehbere git

Triger Kayışı Kaç Binde Değişir

Triger kayışının kullanımına bağlı olarak yırtılma, çizilme, yıpranma, çizilme, deformasyon ve fiziki değişimlerine bağlı olarak düzenli olarak değiştirme işleminin yapılması gerekir. Kayışın değişim süresi ile ilgili her marka kendine göre bir süre belirlemiş olup belirlenen süre içinde kayışın değiştirilmesi gerekir. Ortalama bir kayışın değişim süresi, çok sayıda markaya göre 60.000 km olup 4 yılda bir değişmesi önerilir. Aracınızda bulunan triger kayışı 4 yıllık süreyi doldurduysa belirlenen km´ye gelinmemiş olsa bile değiştirilmesi gerekir. Malzemenin yapısına bağlı ol...

Rehbere git
Triger Kayışı Kaç Binde Değişir
Düzenli Filtre Değişiminin Faydaları

Düzenli Filtre Değişiminin Faydaları

Araç filtrelerinin yılda bir ya da 15.000 km´de bir değiştirilmesi gerekir. Aksi takdirde araç motoru ciddi zarar görebilir. Araç içinde temiz hava almak ve sağlıklı bir yolculuk gerçekleştirebilmek için hava filtrelerinin Bosch Car Servise kabin filtreleri ile değiştirilmesi öneriliyor.

Rehbere git

Kış Lastiğinin Faydaları Nelerdir

Autarite Bosch Car Servis firması yetkili olarak mekanik bakım ve onarım, hasar onarımı, oto ekspertiz, tamir, bakım, parça değişimi ve dezenfektasyon gibi bir araç servisinde bulunan bütün Hizmetleri vermektedir. Ayrıca kurumsal olarak anlaşmalı olduğu filo ve sigorta şirketleri bulunmaktadır.

Rehbere git
Kış Lastiğinin Faydaları Nelerdir