Periyodik Bakım

Periyodik Bakım

Aracımız için sürekli olarak dikkat etmeniz gereken durumlardan biri periyodik bakım olarak öne çıkmaktadır. Özellikle dönem değişikliklerinde yapılması gereken periyodik bakım aracınızı kış ve bahar dönemine hazırlamaktadır.

Aynı zamanda kilometre başına da yapılan periyodik bakım seçenekleri bulunmaktadır. Aracınızın verimliliğini arttırmak ve ömrünü uzatmak isterseniz periyodik bakımına dikkat ettiğinizden emin olmalısınız. Bakım esnasında teknik destek almak için servisimizi ziyaret edebilir ve aracınızı sorunsuz bir şekilde periyodik bakıma sokabilirsiniz. Usta çalışanlarımız tüm ayrıntılara dikkat ederek sizlere verimli bir bakım süreci sunacaktır. Servisimiz ile daha önceden iletişime geçerek randevu olabilir ve periyodik bakım hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Periyodik Bakım Teknik Destek

Periyodik bakım esnasında teknik destek almanız büyük önem taşımaktadır. Teknik destek çalışanları son teknoloji donanımlar ve edindikleri tecrübe sayesinde sizlere kusursuz bir hizmet sağlayacaktır. Bu sayede periyodik bakımdan maksimum verimi alabilir ve aracınızın ömrünü uzatabilirsiniz. Her dönem içerisinde düzenli olarak yapılması gereken periyodik bakım süreci kesinlikle teknik destek alarak gerçekleştirilmelidir. Güvenilir ve işinde tecrübeli bir teknik desteğe ihtiyaç duyuyorsanız firmamızı ziyaret edebilir ve kusursuz bir hizmet temin edebilirsiniz. Tüm marka ve araçlar için hizmet sağlayan servisimiz periyodik bakım konusunda ekstra olarak tecrübelidir. Kazandığımız tecrübe ve son teknoloji donanımlarımız sayesinde sizlere kaliteli bir hizmet sözü veriyoruz. Autorite Bosch Car Service Maslak Periyodik Bakım Servisi olarak tüm markalar için Periyodik Bakım çalışmalarını yürütmekteyiz.
Çalıştığımız önemli markalardan bazıları; BMW, Hyundai, Mercedes, Audi

 

Periyodik Bakımın Önemi

Periyodik bakım aracınızı birçok olumsuz duruma karşı korurken aynı zamanda aracınızın ömrünü de uzatmaktadır. Aracınızın hareketli aksanları ve işleyişi için hayati öneme sahip olan periyodik bakım süreci işinde usta kişiler tarafından teknik destek alınarak yapılmalıdır. Periyodik bakımın önemi şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Deforme olma olasılığı yüksek olan parçaların gözden geçirilmesi
  • İşlevsiz sistemlerin değiştirilmesi ve diğer sistemlerin bu durumdan korunması
  • Mevsim dönemlerine geçiş yaparken aracın verimliliğinin arttırılması
  • Aracın ömrünün uzatılması
  • Araç içerisindeki sıvı değişkenlerinin kontrol edilmesi ve yenilenmesi
Aracınızın periyodik bakım sürecine dikkat ederek yukarıdaki durumlardan faydalanabilir ve bahsettiğimiz olumsuz durumlardan da kaçınabilirsiniz. Aracınızın sağlığı için düzenli olarak periyodik bakım hizmeti aldığınızdan emin olunuz.

İlgili Konular

Düzenli Filtre Değişiminin Faydaları

Düzenli Filtre Değişiminin Faydaları

Araç filtrelerinin yılda bir ya da 15.000 km´de bir değiştirilmesi gerekir. Aksi takdirde araç motoru ciddi zarar görebilir. Araç içinde temiz hava almak ve sağlıklı bir yolculuk gerçekleştirebilmek için hava filtrelerinin Bosch Car Servise kabin filtreleri ile değiştirilmesi öneriliyor.

Rehbere git

Genel Muayene ve Egzoz Emisyon Testi Ne Zaman Yapılır

Ulaşımın hızlı ve güvenli olması motorlu araçların kullanılmasıyla mümkün olmaktadır. Araçların en iyi performans ile çalışması hem zaman tasarrufu hem de konforlu bir yolculuk imkanı sunmaktadır. Araçların düzenli bakımlarının yapılması ile olası güvenlik ve mekanik sorunlarının önlenmesi mümkün olmaktadır. Hem yüksek performans ile çalışan hem de güvenli ve konforlu kullanım sunan araçlara sahip olabilmek için araç bakımı son derece önemlidir. Can güvenliği için önemli olan zorunlu bakımlar ise yasa ve yönetmelikler ile belirlenmiş durumdadır.

Rehbere git
Genel Muayene ve Egzoz Emisyon Testi Ne Zaman Yapılır
Kış Lastiğinin Faydaları Nelerdir

Kış Lastiğinin Faydaları Nelerdir

Autarite Bosch Car Servis firması yetkili olarak mekanik bakım ve onarım, hasar onarımı, oto ekspertiz, tamir, bakım, parça değişimi ve dezenfektasyon gibi bir araç servisinde bulunan bütün Hizmetleri vermektedir. Ayrıca kurumsal olarak anlaşmalı olduğu filo ve sigorta şirketleri bulunmaktadır.

Rehbere git

Araçlardaki Fren Çeşitleri ve Farkları Nelerdir

Fren sistemi, aracın en kilit aksamlarından biridir. Fren, aracın hızını düşürmek ve sonlandırmak için kullanılan bir mekanizmadır. Aracın yavaşlamasını sağlayan bu mekanizmanın çok zayıf olmaması gerekir. Fakat çok güçlü bir fren, sistemin kötü sonuçlarına maruz kalmanıza neden olur. Araç ani ve çok güçlü bir şekilde durursa yolcu güçlü bir şekilde bir yerlere çarpabilir. Bu nedenle çok zayıf ve güçlü fren aksamları olumsuzluklara neden olabilir. Bu nedenle dengenin tutturulması gerekir. Fren sistemleri, motorlu taşıtlarda bulunan karmaşık sistemlerdir. İlkel sistemle...

Rehbere git
Araçlardaki Fren Çeşitleri ve Farkları Nelerdir