Periyodik Bakım

Periyodik Bakım

Aracımız için sürekli olarak dikkat etmeniz gereken durumlardan biri periyodik bakım olarak öne çıkmaktadır. Özellikle dönem değişikliklerinde yapılması gereken periyodik bakım aracınızı kış ve bahar dönemine hazırlamaktadır.

Aynı zamanda kilometre başına da yapılan periyodik bakım seçenekleri bulunmaktadır. Aracınızın verimliliğini arttırmak ve ömrünü uzatmak isterseniz periyodik bakımına dikkat ettiğinizden emin olmalısınız. Bakım esnasında teknik destek almak için servisimizi ziyaret edebilir ve aracınızı sorunsuz bir şekilde periyodik bakıma sokabilirsiniz. Usta çalışanlarımız tüm ayrıntılara dikkat ederek sizlere verimli bir bakım süreci sunacaktır. Servisimiz ile daha önceden iletişime geçerek randevu olabilir ve periyodik bakım hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Periyodik Bakım Teknik Destek

Periyodik bakım esnasında teknik destek almanız büyük önem taşımaktadır. Teknik destek çalışanları son teknoloji donanımlar ve edindikleri tecrübe sayesinde sizlere kusursuz bir hizmet sağlayacaktır. Bu sayede periyodik bakımdan maksimum verimi alabilir ve aracınızın ömrünü uzatabilirsiniz. Her dönem içerisinde düzenli olarak yapılması gereken periyodik bakım süreci kesinlikle teknik destek alarak gerçekleştirilmelidir. Güvenilir ve işinde tecrübeli bir teknik desteğe ihtiyaç duyuyorsanız firmamızı ziyaret edebilir ve kusursuz bir hizmet temin edebilirsiniz. Tüm marka ve araçlar için hizmet sağlayan servisimiz periyodik bakım konusunda ekstra olarak tecrübelidir. Kazandığımız tecrübe ve son teknoloji donanımlarımız sayesinde sizlere kaliteli bir hizmet sözü veriyoruz. Autorite Bosch Car Service Maslak Periyodik Bakım Servisi olarak tüm markalar için Periyodik Bakım çalışmalarını yürütmekteyiz.
Çalıştığımız önemli markalardan bazıları; BMW, Hyundai, Mercedes, Audi

 

Periyodik Bakımın Önemi

Periyodik bakım aracınızı birçok olumsuz duruma karşı korurken aynı zamanda aracınızın ömrünü de uzatmaktadır. Aracınızın hareketli aksanları ve işleyişi için hayati öneme sahip olan periyodik bakım süreci işinde usta kişiler tarafından teknik destek alınarak yapılmalıdır. Periyodik bakımın önemi şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Deforme olma olasılığı yüksek olan parçaların gözden geçirilmesi
  • İşlevsiz sistemlerin değiştirilmesi ve diğer sistemlerin bu durumdan korunması
  • Mevsim dönemlerine geçiş yaparken aracın verimliliğinin arttırılması
  • Aracın ömrünün uzatılması
  • Araç içerisindeki sıvı değişkenlerinin kontrol edilmesi ve yenilenmesi
Aracınızın periyodik bakım sürecine dikkat ederek yukarıdaki durumlardan faydalanabilir ve bahsettiğimiz olumsuz durumlardan da kaçınabilirsiniz. Aracınızın sağlığı için düzenli olarak periyodik bakım hizmeti aldığınızdan emin olunuz.

İlgili Konular

Araçlardaki Fren Çeşitleri ve Farkları Nelerdir

Araçlardaki Fren Çeşitleri ve Farkları Nelerdir

Fren sistemi, aracın en kilit aksamlarından biridir. Fren, aracın hızını düşürmek ve sonlandırmak için kullanılan bir mekanizmadır. Aracın yavaşlamasını sağlayan bu mekanizmanın çok zayıf olmaması gerekir. Fakat çok güçlü bir fren, sistemin kötü sonuçlarına maruz kalmanıza neden olur. Araç ani ve çok güçlü bir şekilde durursa yolcu güçlü bir şekilde bir yerlere çarpabilir. Bu nedenle çok zayıf ve güçlü fren aksamları olumsuzluklara neden olabilir. Bu nedenle dengenin tutturulması gerekir. Fren sistemleri, motorlu taşıtlarda bulunan karmaşık sistemlerdir. İlkel sistemle...

Rehbere git

Klima Gazı Kontrolü ve Değişimi

Araç kliması, piyasada bulunan yeni araçlar ve eski araçların büyük çoğunluğunda bulunan bir özelliktir. Ancak, çoğu zaman araç bakımları yapılsa da, klimalar bu bakımda çoğu zaman bu bilinmezlikten kaynaklı geri planda kalırlar. Ne kadar önemli olduğu ve bakımının düzenli yapılması gerektiği çok bilinmeyen bir gerçektir. Hatta çoğu araç kullanıcısı klimanın nasıl çalıştığı konusunda dahi bir fikir sahibi değildir.

Rehbere git
Klima Gazı Kontrolü ve Değişimi
Araç İçi Dezenfeksiyon Yaptırmanın Faydaları

Araç İçi Dezenfeksiyon Yaptırmanın Faydaları

Dezenfeksiyon her alanda eksiksiz bir şekilde yapılması gereken bir işlemdir. Hangi sektörde iş yaptığınızın bir önemi olmaksızın bu işlem neredeyse hayati bir önem taşıyor. Özellikle her gün kullanmakta olduğunuz araçlar için bu işlem ilaç niteliğindedir. Dezenfeksiyon yapılmayan bir araç sağlıksız bir ortam demektir. Bu da elbette ki araç içinde geçireceğiniz zaman diliminde hasta olma riskinizi katlayarak yükseltiyor. Bu sebeple aracınızın yeterince temiz olduğundan emin olmak zorundasınız. Sıradan temizleme işlemleri her zaman için yeterli bir uygulama değildir. Bu...

Rehbere git

Sürüş Güvenliği Sistemleri ve Bakım Onarım

Araçlardaki güvenlik sistemleri hakkında sürücüler yeterli bilgiye sahip olmalıdır. Araçlarda kazaları önlemeye yönelik güvenlik sistemleri ve kaza anında sürücünün yaşamını korumaya yönelik güvenlik sistemleri kullanılır. Aracın güvenliğini sağlayan pek çok güvenlik sistemi vardır. Bu güvenlik sistemlerinin her birinin ise farklı özelliği vardır. Araçların güvenlik sistemlerinin düzenli olarak bakım ve onarımının yaptırılması hayati önem taşır. Aksi takdirde olası bir kaza anında daha büyük can ve mal kayıpları yaşanabilir.

Rehbere git
Sürüş Güvenliği Sistemleri ve Bakım Onarım