Oto Tamir Bakım

Oto Tamir Bakım

Araçta meydana gelen hasarların kısa bir süre içinde en az maliyetle ve aracın değerini en az seviyede etkileyecek şekilde gerekli işlemlerin yapılması araç onarımı sayesinde gerçekleşmektedir.

  • Araç sahipleri, araçta meydana gelen hasarların çözümü için mutlaka bir yetkili servise başvurmalıdır. Özellikle yeni teknoloji üretilmiş araçların mekanik ve teknik bağlantıları oldukça karışıktır. Bu tip araçların bakımları için donanımlı ekipman ve uzman kişiler gerekmektedir.
  • Yeni nesil araçların, bakım ve onarım işlemleri için yetkili bir servis üzerinden araç onarımı alınması gerekir.

Araç bakım ve onarımda tercihler;sıfır 5 yaş aralığında ki araçların bakım işlemleri için üretici firma içerisinde bakım hizmetleri aldığı görülmektedir. Bu durumun oluşmasındaki neden, garanti kapsamı gibi düşünceler olsa da yine de araç onarımı için yetkili bir servisin tercih edilmesi yeterlidir.

Araç Bakımı

Araç bakım hizmeti; periyodik ve ağır bakımları kapsayan genel bakımdır. Burada sınıflandırma yapılan işin süresi maliyeti dikkate alınarak ayrılmaktadır.  Ağır bakım hizmeti içerisinde aracın değişmesi gereken bir parçası, periyodik bakım hizmetleri içerisinde değişmemektedir. 

Araçların bakım sürelerinde kilometre ve kullanım sıklığı belirleyici olmaktadır.

Periyodik Bakımlar

Periyodik bakımlar;aracın modeline, yaşına ve kilometresine bağlı olarak değişmektedir. Bunun yanında yakıt cinsine bağlı olarak da sürelerde değişmeler meydana gelmektedir.  Periyodik bakım hizmete, araç üzerinde oluşturulan kontrol sistemi olarak tanımlanmaktadır.

Periyodik bakım hizmetleri sayesinde sürücünün güvenli bir sürüş sağlanması için gerekli tüm kontroller yapılmaktadır

Periyodik bakım sırasında araçlarda;
1. Aşamada;aracın sorunsuz bir şekilde çalışması adına belirtilen süre göz önünde bulundurularak yağ filtresi ve motor yağı değiştirilir. Mevsime göre soğutma sıvısı kontrol edilir ve değiştirilir. Periyodik bakımlarda hava ve polen filtresi de değiştirilmektedir.
2. Aşamada;aracın beyni, silecekler, sinyalizasyon sistemi, akünün değeri, lastiklerin durumu, fren sistemi, aynalar, gösterge panelleri ayrıntılı olarak kontrol edilir. Bu sistemlerde meydana gelen arıza ve hatalar giderilerek çalışmayan parçalar üzerinde gerekli değişimler yapılır.

Periyodik bakım hizmetleri her aracın mutlaka alması gereken kontroller arasındadır. Bu anlamda bakımların düzenli olarak servis üzerinden alınması gerekir.  Autorite Bosch Car Service - Maslak Oto Tamir Bakım Servisi olarak Maslakta oto tamir işlemleriniz için sizlere uzman ekiplerimizle hizmet vermekteyiz.

Çalıştığımız önemli markalardan bazıları; BMW, Hyundai, Mercedes, Audi

İlgili Konular

Araç İçi Dezenfeksiyon Yaptırmanın Faydaları

Araç İçi Dezenfeksiyon Yaptırmanın Faydaları

Dezenfeksiyon her alanda eksiksiz bir şekilde yapılması gereken bir işlemdir. Hangi sektörde iş yaptığınızın bir önemi olmaksızın bu işlem neredeyse hayati bir önem taşıyor. Özellikle her gün kullanmakta olduğunuz araçlar için bu işlem ilaç niteliğindedir. Dezenfeksiyon yapılmayan bir araç sağlıksız bir ortam demektir. Bu da elbette ki araç içinde geçireceğiniz zaman diliminde hasta olma riskinizi katlayarak yükseltiyor. Bu sebeple aracınızın yeterince temiz olduğundan emin olmak zorundasınız. Sıradan temizleme işlemleri her zaman için yeterli bir uygulama değildir. Bu...

Rehbere git

Araçların Kış Bakımı Nasıl Yapılır

Çok sevdiğiniz arabanızı kışın zorlu şartlarına karşı korumak ve güvenli sürül keyfi yaşamak için aracınızın kış bakımını yaptırmanız gerekir. Peki araç kışa nasıl hazırlanır?, Kış bakımı nasıl yapılır? sizler için derledik. Kış için arabada yapılması gereken bazı hazırlıklar vardır. Bosh Car Service, yetkili servisi profesyonel bir şekilde, araç bakım, onarım, mekanik bakım, hasar onarım, oto ekspertiz, parça değişimi, tamir ve dezenfektasyon işlemlerini yapar. Aynı zamanda bu yetkili sevisin anlaşmalı olarak hizmet sunduğu anlaşmalı filo ve sigorta şirketleri de bulunuyor...

Rehbere git
Araçların Kış Bakımı Nasıl Yapılır
Kış Lastiğinin Faydaları Nelerdir

Kış Lastiğinin Faydaları Nelerdir

Autarite Bosch Car Servis firması yetkili olarak mekanik bakım ve onarım, hasar onarımı, oto ekspertiz, tamir, bakım, parça değişimi ve dezenfektasyon gibi bir araç servisinde bulunan bütün Hizmetleri vermektedir. Ayrıca kurumsal olarak anlaşmalı olduğu filo ve sigorta şirketleri bulunmaktadır.

Rehbere git

Düzenli Filtre Değişiminin Faydaları

Araç filtrelerinin yılda bir ya da 15.000 km´de bir değiştirilmesi gerekir. Aksi takdirde araç motoru ciddi zarar görebilir. Araç içinde temiz hava almak ve sağlıklı bir yolculuk gerçekleştirebilmek için hava filtrelerinin Bosch Car Servise kabin filtreleri ile değiştirilmesi öneriliyor.

Rehbere git
Düzenli Filtre Değişiminin Faydaları