Oto Tamir Bakım

Oto Tamir Bakım

Araçta meydana gelen hasarların kısa bir süre içinde en az maliyetle ve aracın değerini en az seviyede etkileyecek şekilde gerekli işlemlerin yapılması araç onarımı sayesinde gerçekleşmektedir.

  • Araç sahipleri, araçta meydana gelen hasarların çözümü için mutlaka bir yetkili servise başvurmalıdır. Özellikle yeni teknoloji üretilmiş araçların mekanik ve teknik bağlantıları oldukça karışıktır. Bu tip araçların bakımları için donanımlı ekipman ve uzman kişiler gerekmektedir.
  • Yeni nesil araçların, bakım ve onarım işlemleri için yetkili bir servis üzerinden araç onarımı alınması gerekir.

Araç bakım ve onarımda tercihler;sıfır 5 yaş aralığında ki araçların bakım işlemleri için üretici firma içerisinde bakım hizmetleri aldığı görülmektedir. Bu durumun oluşmasındaki neden, garanti kapsamı gibi düşünceler olsa da yine de araç onarımı için yetkili bir servisin tercih edilmesi yeterlidir.

Araç Bakımı

Araç bakım hizmeti; periyodik ve ağır bakımları kapsayan genel bakımdır. Burada sınıflandırma yapılan işin süresi maliyeti dikkate alınarak ayrılmaktadır.  Ağır bakım hizmeti içerisinde aracın değişmesi gereken bir parçası, periyodik bakım hizmetleri içerisinde değişmemektedir. 

Araçların bakım sürelerinde kilometre ve kullanım sıklığı belirleyici olmaktadır.

Periyodik Bakımlar

Periyodik bakımlar;aracın modeline, yaşına ve kilometresine bağlı olarak değişmektedir. Bunun yanında yakıt cinsine bağlı olarak da sürelerde değişmeler meydana gelmektedir.  Periyodik bakım hizmete, araç üzerinde oluşturulan kontrol sistemi olarak tanımlanmaktadır.

Periyodik bakım hizmetleri sayesinde sürücünün güvenli bir sürüş sağlanması için gerekli tüm kontroller yapılmaktadır

Periyodik bakım sırasında araçlarda;
1. Aşamada;aracın sorunsuz bir şekilde çalışması adına belirtilen süre göz önünde bulundurularak yağ filtresi ve motor yağı değiştirilir. Mevsime göre soğutma sıvısı kontrol edilir ve değiştirilir. Periyodik bakımlarda hava ve polen filtresi de değiştirilmektedir.
2. Aşamada;aracın beyni, silecekler, sinyalizasyon sistemi, akünün değeri, lastiklerin durumu, fren sistemi, aynalar, gösterge panelleri ayrıntılı olarak kontrol edilir. Bu sistemlerde meydana gelen arıza ve hatalar giderilerek çalışmayan parçalar üzerinde gerekli değişimler yapılır.

Periyodik bakım hizmetleri her aracın mutlaka alması gereken kontroller arasındadır. Bu anlamda bakımların düzenli olarak servis üzerinden alınması gerekir.  Autorite Bosch Car Service - Maslak Oto Tamir Bakım Servisi olarak Maslakta oto tamir işlemleriniz için sizlere uzman ekiplerimizle hizmet vermekteyiz.

Çalıştığımız önemli markalardan bazıları; BMW, Hyundai, Mercedes, Audi

İlgili Konular

Araçların Akü Bakımı Nasıl Yapılır

Araçların Akü Bakımı Nasıl Yapılır

Akülerin uzun ömürlü olması ve uzun bir süre işlevini yerine getirebilmesi için periyodik olarak bakımının yapılması gerekir. Akü bakımını yaptırmadığınız zaman aracınızın performansını düşürebileceği gibi yolda kalmanıza da sebebiyet verebilir. Dilerseniz serviste akü bakımını yaptırabileceğiniz gibi bazı küçük adımları takip ederek akü bakımınızı kendiniz de yapabilirsiniz. Akünün zayıfladığını anlamak için periyodik olarak bakımını yaptırmanız gerekir. Yeni nesil bir otomobile sahipseniz akünün üzerinde bir gösterge göreceksiniz. Göstergenin yeşil renk olması aracınızda ...

Rehbere git

Sürüş Güvenliği Sistemleri ve Bakım Onarım

Araçlardaki güvenlik sistemleri hakkında sürücüler yeterli bilgiye sahip olmalıdır. Araçlarda kazaları önlemeye yönelik güvenlik sistemleri ve kaza anında sürücünün yaşamını korumaya yönelik güvenlik sistemleri kullanılır. Aracın güvenliğini sağlayan pek çok güvenlik sistemi vardır. Bu güvenlik sistemlerinin her birinin ise farklı özelliği vardır. Araçların güvenlik sistemlerinin düzenli olarak bakım ve onarımının yaptırılması hayati önem taşır. Aksi takdirde olası bir kaza anında daha büyük can ve mal kayıpları yaşanabilir.

Rehbere git
Sürüş Güvenliği Sistemleri ve Bakım Onarım
Araç İçi Dezenfeksiyon Yaptırmanın Faydaları

Araç İçi Dezenfeksiyon Yaptırmanın Faydaları

Dezenfeksiyon her alanda eksiksiz bir şekilde yapılması gereken bir işlemdir. Hangi sektörde iş yaptığınızın bir önemi olmaksızın bu işlem neredeyse hayati bir önem taşıyor. Özellikle her gün kullanmakta olduğunuz araçlar için bu işlem ilaç niteliğindedir. Dezenfeksiyon yapılmayan bir araç sağlıksız bir ortam demektir. Bu da elbette ki araç içinde geçireceğiniz zaman diliminde hasta olma riskinizi katlayarak yükseltiyor. Bu sebeple aracınızın yeterince temiz olduğundan emin olmak zorundasınız. Sıradan temizleme işlemleri her zaman için yeterli bir uygulama değildir. Bu...

Rehbere git

Araçlardaki Fren Çeşitleri ve Farkları Nelerdir

Fren sistemi, aracın en kilit aksamlarından biridir. Fren, aracın hızını düşürmek ve sonlandırmak için kullanılan bir mekanizmadır. Aracın yavaşlamasını sağlayan bu mekanizmanın çok zayıf olmaması gerekir. Fakat çok güçlü bir fren, sistemin kötü sonuçlarına maruz kalmanıza neden olur. Araç ani ve çok güçlü bir şekilde durursa yolcu güçlü bir şekilde bir yerlere çarpabilir. Bu nedenle çok zayıf ve güçlü fren aksamları olumsuzluklara neden olabilir. Bu nedenle dengenin tutturulması gerekir. Fren sistemleri, motorlu taşıtlarda bulunan karmaşık sistemlerdir. İlkel sistemle...

Rehbere git
Araçlardaki Fren Çeşitleri ve Farkları Nelerdir