Oto Klima

Oto Klima

Servisimiz tarafından siz değerli müşterilerimize sağlanan klima hizmeti tüm marka ve model araçlar için geçerlidir. Servisimizde klima sistemi baştan aşağıya kontrol edilir ve sistem içerisinde meydana gelen arıza kesin bir şekilde tespit edilir.

Bu sayede hali hazırda stabil bir şekilde çalışan parçaların değişim görmesine gerek kalmaz. Genel olarak klima hizmetinde klima gazına son derece dikkat edilmektedir. Bunun sebebi belli bir ömre sahip olan klima gazının düzenli aralıklar ile değiştirilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde klima sistemi düzgün bir şekilde çalışmayacağından dolayı görevini yerine getiremez. Klima sisteminiz konusunda problem yaşıyorsanız servisimizi ziyaret edebilir ve pratik bir şekilde en kaliteli klima hizmetini temin edebilirsiniz.

Klima Kontrolü

Klima kontrolü her mevsim sürecinde düzenli olarak yapılmalıdır. Aksi takdirde gerekli performansı sağlayamayacak olan klimalarınız sizlere konforsuz bir sürüş deneyimi yaşatacaktır. Siz de klimanızı kontrol ettirmek ve bileşenlerin durumu hakkında bilgi almak için servisimizi ziyaret edebilir ve klima hizmeti temin edebilirsiniz. Servisimiz içerisinde uzun senelerdir birlikte çalıştığımız ekip arkadaşlarımız klima sistemleri konusunda son derece tecrübe sahibidir. Bu sayede sistem kısa bir süre içerisinde kontrol edilerek arıza tespiti yapılır ve eksik bileşenler yenileri ile değiştirilir. Bu sayede klima sisteminizi sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Klima Bileşenleri

Klimalar özellikle yaz aylarında aracımız içerisinde dikkat etmemiz gereken en önemli sistemlerden biridir. Sıcak yaz günlerinde araç içi konforunuzu yükseltecek klimalar düzenli aralıklarla kontrol edilmeli ve bakımı yaptırılmalıdır. Aksi takdirde yeterli verimlilikte çalışmayan klimalarınız sizlere zorlu zamanlar yaşatabilmektedir. Aracınız içerisindeki elektrik aksanlarına da zarar verebilecek olan klima sistemi stabil bir şekilde çalışmalıdır. Klima içerisinde yer alan bileşenler ise şu şekilde sıralanabilir;

  • Klima gazı
  • Klima boruları ve radyatörü
  • Klima motoru
  • Izgaralar
Şeklinde sıralanan sistem içerisinde düzenli olarak kontrol edilmesi gereken bileşen kesinlikle klima gazıdır. Düzenli olarak değiştirilmesi ve yenilenmesi gereken klima gazı servisimiz içerisinde birinci sınıf bileşenler tercih edilerek değiştirilmektedir. Siz de servisimizi ziyaret ederek klima bakımınızı yaptırabilir ve sistem içerisindeki problemli parçaların değişmesini sağlayabilirsiniz. Autorite Bosch Car Service olarak Maslak Oto Klima, Klima Tamir Bakım Servisi işlemleriniz için her marka ve model aracınız için klima servisi ihtiyaçlarınızı garanti kapsamında uygulamaktayız.

İlgili Konular

Triger Kayışı Kaç Binde Değişir

Triger Kayışı Kaç Binde Değişir

Triger kayışının kullanımına bağlı olarak yırtılma, çizilme, yıpranma, çizilme, deformasyon ve fiziki değişimlerine bağlı olarak düzenli olarak değiştirme işleminin yapılması gerekir. Kayışın değişim süresi ile ilgili her marka kendine göre bir süre belirlemiş olup belirlenen süre içinde kayışın değiştirilmesi gerekir. Ortalama bir kayışın değişim süresi, çok sayıda markaya göre 60.000 km olup 4 yılda bir değişmesi önerilir. Aracınızda bulunan triger kayışı 4 yıllık süreyi doldurduysa belirlenen km´ye gelinmemiş olsa bile değiştirilmesi gerekir. Malzemenin yapısına bağlı ol...

Rehbere git

Sürüş Güvenliği Sistemleri ve Bakım Onarım

Araçlardaki güvenlik sistemleri hakkında sürücüler yeterli bilgiye sahip olmalıdır. Araçlarda kazaları önlemeye yönelik güvenlik sistemleri ve kaza anında sürücünün yaşamını korumaya yönelik güvenlik sistemleri kullanılır. Aracın güvenliğini sağlayan pek çok güvenlik sistemi vardır. Bu güvenlik sistemlerinin her birinin ise farklı özelliği vardır. Araçların güvenlik sistemlerinin düzenli olarak bakım ve onarımının yaptırılması hayati önem taşır. Aksi takdirde olası bir kaza anında daha büyük can ve mal kayıpları yaşanabilir.

Rehbere git
Sürüş Güvenliği Sistemleri ve Bakım Onarım
Klima Gazı Kontrolü ve Değişimi

Klima Gazı Kontrolü ve Değişimi

Araç kliması, piyasada bulunan yeni araçlar ve eski araçların büyük çoğunluğunda bulunan bir özelliktir. Ancak, çoğu zaman araç bakımları yapılsa da, klimalar bu bakımda çoğu zaman bu bilinmezlikten kaynaklı geri planda kalırlar. Ne kadar önemli olduğu ve bakımının düzenli yapılması gerektiği çok bilinmeyen bir gerçektir. Hatta çoğu araç kullanıcısı klimanın nasıl çalıştığı konusunda dahi bir fikir sahibi değildir.

Rehbere git

Araçların Akü Bakımı Nasıl Yapılır

Akülerin uzun ömürlü olması ve uzun bir süre işlevini yerine getirebilmesi için periyodik olarak bakımının yapılması gerekir. Akü bakımını yaptırmadığınız zaman aracınızın performansını düşürebileceği gibi yolda kalmanıza da sebebiyet verebilir. Dilerseniz serviste akü bakımını yaptırabileceğiniz gibi bazı küçük adımları takip ederek akü bakımınızı kendiniz de yapabilirsiniz. Akünün zayıfladığını anlamak için periyodik olarak bakımını yaptırmanız gerekir. Yeni nesil bir otomobile sahipseniz akünün üzerinde bir gösterge göreceksiniz. Göstergenin yeşil renk olması aracınızda ...

Rehbere git
Araçların Akü Bakımı Nasıl Yapılır