Oto Kış Bakım

Oto Kış Bakım

Kış dönemine girerken aracınızın için dikkat etmeniz gereken noktalardan biri kesinlikle kış bakımıdır. Kış bakımı sayesinde aracınızı kış mevsimi boyunca verimli bir şekilde kullanabilir ve oluşabilecek problemlere karşı önem alabilirsiniz.

 Aracınızın sağlığı ve kullanım ömrü için dikkat etmeniz gereken kış bakımı hizmeti servisimizde sizlere sunulmaktadır. Aynı zamanda trafik içerisinde can ve mal güvenliğiniz için de son derece dikkat etmeniz gereken kış bakımı oluşabilecek kazalara karşı da önlem almanızı sağlar. Servisimizi ziyaret ederek aracınızın genel durumu hakkında bilgi alabilir ve bakım hizmetinden de faydalanabilirsiniz. Araç içi ve dışı bileşen değişimlerinde birinci sınıf orijinal parçaları kullandığımızdan emin olabilirsiniz.

Kış Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kış bakımında dikkat etmeniz gereken sistemler ve bileşenler bulunmaktadır. Bu sistemler şu şekilde sıralanabilir;

  • Kış lastiklerinin takılması ve tekerlek sisteminin kontrolünün sağlanması
  • Isıtıcı sisteminin kontrol edilmesi ve boruların temizliğinin sağlanması
  • Sileceklerin kontrolü ve değişimi
  • Motor yağının kışa uygun bir motor yağı ile değiştirilmesi
  • Yağ filtresinin değişimi
  • Polen ve hava filtresinin değişimi
Yukarıda bahsettiğimiz noktalara dikkat ederek siz de kış bakımı yaptırabilir ve aracınızı soğuk kış günlerine hazır hale getirebilirsiniz. Özellikle yolcuların ve sizin konforunuz için ısıtıcı sisteminin gözden geçirildiğine dikkat ediniz. Motor yağının kış şartlarına uygun olması da aracınızın sağlığı için büyük önem taşımaktadır.

Yetkili Servis Kış Bakımı

Yetkili servislerde alacağınız kış bakımı servisi aracınızı zorlu kış şartlarına hazır hale getirmektedir. Kış dönemi boyunca aracınızı aktif bir şekilde kullanacaksanız kesinlikle kış bakımı hizmetinden faydalanmalısınız. Aksi takdirde kış döneminde aracınızı verimli bir şekilde kullanamazsınız. Bu durum hem sizin işlerinizin aksamasına yol açarken aracınızın ömrünü de kısaltacaktır. Kış döneminde can ve mal güvenliğiniz için trafiğe kış bakımları eksiksiz bir şekilde yapılmış aracınız ile çıkmalısınız. Bu duruma son derece dikkat etmeli ve kış bakımı hizmetini de yetkili bir servisten temin etmelisiniz. İşinde tecrübeli çalışanlarımız ile sizlere en kaliteli yetkili servis kış bakım hizmetini sağlamaktayız. Servisimizi ziyaret ederek sunduğumuz hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Autorite Bosch Car Service Maslak Kış Bakım Servisi, Maslak Oto Kışlık Bakım çalışmalarınız için profesyonel ekibimizle çalışmalarınızı yürütmekteyiz

İlgili Konular

Araçların Akü Bakımı Nasıl Yapılır

Araçların Akü Bakımı Nasıl Yapılır

Akülerin uzun ömürlü olması ve uzun bir süre işlevini yerine getirebilmesi için periyodik olarak bakımının yapılması gerekir. Akü bakımını yaptırmadığınız zaman aracınızın performansını düşürebileceği gibi yolda kalmanıza da sebebiyet verebilir. Dilerseniz serviste akü bakımını yaptırabileceğiniz gibi bazı küçük adımları takip ederek akü bakımınızı kendiniz de yapabilirsiniz. Akünün zayıfladığını anlamak için periyodik olarak bakımını yaptırmanız gerekir. Yeni nesil bir otomobile sahipseniz akünün üzerinde bir gösterge göreceksiniz. Göstergenin yeşil renk olması aracınızda ...

Rehbere git

Klima Gazı Kontrolü ve Değişimi

Araç kliması, piyasada bulunan yeni araçlar ve eski araçların büyük çoğunluğunda bulunan bir özelliktir. Ancak, çoğu zaman araç bakımları yapılsa da, klimalar bu bakımda çoğu zaman bu bilinmezlikten kaynaklı geri planda kalırlar. Ne kadar önemli olduğu ve bakımının düzenli yapılması gerektiği çok bilinmeyen bir gerçektir. Hatta çoğu araç kullanıcısı klimanın nasıl çalıştığı konusunda dahi bir fikir sahibi değildir.

Rehbere git
Klima Gazı Kontrolü ve Değişimi
Genel Muayene ve Egzoz Emisyon Testi Ne Zaman Yapılır

Genel Muayene ve Egzoz Emisyon Testi Ne Zaman Yapılır

Ulaşımın hızlı ve güvenli olması motorlu araçların kullanılmasıyla mümkün olmaktadır. Araçların en iyi performans ile çalışması hem zaman tasarrufu hem de konforlu bir yolculuk imkanı sunmaktadır. Araçların düzenli bakımlarının yapılması ile olası güvenlik ve mekanik sorunlarının önlenmesi mümkün olmaktadır. Hem yüksek performans ile çalışan hem de güvenli ve konforlu kullanım sunan araçlara sahip olabilmek için araç bakımı son derece önemlidir. Can güvenliği için önemli olan zorunlu bakımlar ise yasa ve yönetmelikler ile belirlenmiş durumdadır.

Rehbere git

Sürüş Güvenliği Sistemleri ve Bakım Onarım

Araçlardaki güvenlik sistemleri hakkında sürücüler yeterli bilgiye sahip olmalıdır. Araçlarda kazaları önlemeye yönelik güvenlik sistemleri ve kaza anında sürücünün yaşamını korumaya yönelik güvenlik sistemleri kullanılır. Aracın güvenliğini sağlayan pek çok güvenlik sistemi vardır. Bu güvenlik sistemlerinin her birinin ise farklı özelliği vardır. Araçların güvenlik sistemlerinin düzenli olarak bakım ve onarımının yaptırılması hayati önem taşır. Aksi takdirde olası bir kaza anında daha büyük can ve mal kayıpları yaşanabilir.

Rehbere git
Sürüş Güvenliği Sistemleri ve Bakım Onarım