Oto Kış Bakım

Oto Kış Bakım

Kış dönemine girerken aracınızın için dikkat etmeniz gereken noktalardan biri kesinlikle kış bakımıdır. Kış bakımı sayesinde aracınızı kış mevsimi boyunca verimli bir şekilde kullanabilir ve oluşabilecek problemlere karşı önem alabilirsiniz.

 Aracınızın sağlığı ve kullanım ömrü için dikkat etmeniz gereken kış bakımı hizmeti servisimizde sizlere sunulmaktadır. Aynı zamanda trafik içerisinde can ve mal güvenliğiniz için de son derece dikkat etmeniz gereken kış bakımı oluşabilecek kazalara karşı da önlem almanızı sağlar. Servisimizi ziyaret ederek aracınızın genel durumu hakkında bilgi alabilir ve bakım hizmetinden de faydalanabilirsiniz. Araç içi ve dışı bileşen değişimlerinde birinci sınıf orijinal parçaları kullandığımızdan emin olabilirsiniz.

Kış Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kış bakımında dikkat etmeniz gereken sistemler ve bileşenler bulunmaktadır. Bu sistemler şu şekilde sıralanabilir;

  • Kış lastiklerinin takılması ve tekerlek sisteminin kontrolünün sağlanması
  • Isıtıcı sisteminin kontrol edilmesi ve boruların temizliğinin sağlanması
  • Sileceklerin kontrolü ve değişimi
  • Motor yağının kışa uygun bir motor yağı ile değiştirilmesi
  • Yağ filtresinin değişimi
  • Polen ve hava filtresinin değişimi
Yukarıda bahsettiğimiz noktalara dikkat ederek siz de kış bakımı yaptırabilir ve aracınızı soğuk kış günlerine hazır hale getirebilirsiniz. Özellikle yolcuların ve sizin konforunuz için ısıtıcı sisteminin gözden geçirildiğine dikkat ediniz. Motor yağının kış şartlarına uygun olması da aracınızın sağlığı için büyük önem taşımaktadır.

Yetkili Servis Kış Bakımı

Yetkili servislerde alacağınız kış bakımı servisi aracınızı zorlu kış şartlarına hazır hale getirmektedir. Kış dönemi boyunca aracınızı aktif bir şekilde kullanacaksanız kesinlikle kış bakımı hizmetinden faydalanmalısınız. Aksi takdirde kış döneminde aracınızı verimli bir şekilde kullanamazsınız. Bu durum hem sizin işlerinizin aksamasına yol açarken aracınızın ömrünü de kısaltacaktır. Kış döneminde can ve mal güvenliğiniz için trafiğe kış bakımları eksiksiz bir şekilde yapılmış aracınız ile çıkmalısınız. Bu duruma son derece dikkat etmeli ve kış bakımı hizmetini de yetkili bir servisten temin etmelisiniz. İşinde tecrübeli çalışanlarımız ile sizlere en kaliteli yetkili servis kış bakım hizmetini sağlamaktayız. Servisimizi ziyaret ederek sunduğumuz hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Autorite Bosch Car Service Maslak Kış Bakım Servisi, Maslak Oto Kışlık Bakım çalışmalarınız için profesyonel ekibimizle çalışmalarınızı yürütmekteyiz

İlgili Konular

Genel Muayene ve Egzoz Emisyon Testi Ne Zaman Yapılır

Genel Muayene ve Egzoz Emisyon Testi Ne Zaman Yapılır

Ulaşımın hızlı ve güvenli olması motorlu araçların kullanılmasıyla mümkün olmaktadır. Araçların en iyi performans ile çalışması hem zaman tasarrufu hem de konforlu bir yolculuk imkanı sunmaktadır. Araçların düzenli bakımlarının yapılması ile olası güvenlik ve mekanik sorunlarının önlenmesi mümkün olmaktadır. Hem yüksek performans ile çalışan hem de güvenli ve konforlu kullanım sunan araçlara sahip olabilmek için araç bakımı son derece önemlidir. Can güvenliği için önemli olan zorunlu bakımlar ise yasa ve yönetmelikler ile belirlenmiş durumdadır.

Rehbere git

Kış Lastiğinin Faydaları Nelerdir

Autarite Bosch Car Servis firması yetkili olarak mekanik bakım ve onarım, hasar onarımı, oto ekspertiz, tamir, bakım, parça değişimi ve dezenfektasyon gibi bir araç servisinde bulunan bütün Hizmetleri vermektedir. Ayrıca kurumsal olarak anlaşmalı olduğu filo ve sigorta şirketleri bulunmaktadır.

Rehbere git
Kış Lastiğinin Faydaları Nelerdir
Araç İçi Dezenfeksiyon Yaptırmanın Faydaları

Araç İçi Dezenfeksiyon Yaptırmanın Faydaları

Dezenfeksiyon her alanda eksiksiz bir şekilde yapılması gereken bir işlemdir. Hangi sektörde iş yaptığınızın bir önemi olmaksızın bu işlem neredeyse hayati bir önem taşıyor. Özellikle her gün kullanmakta olduğunuz araçlar için bu işlem ilaç niteliğindedir. Dezenfeksiyon yapılmayan bir araç sağlıksız bir ortam demektir. Bu da elbette ki araç içinde geçireceğiniz zaman diliminde hasta olma riskinizi katlayarak yükseltiyor. Bu sebeple aracınızın yeterince temiz olduğundan emin olmak zorundasınız. Sıradan temizleme işlemleri her zaman için yeterli bir uygulama değildir. Bu...

Rehbere git

Araçlardaki Fren Çeşitleri ve Farkları Nelerdir

Fren sistemi, aracın en kilit aksamlarından biridir. Fren, aracın hızını düşürmek ve sonlandırmak için kullanılan bir mekanizmadır. Aracın yavaşlamasını sağlayan bu mekanizmanın çok zayıf olmaması gerekir. Fakat çok güçlü bir fren, sistemin kötü sonuçlarına maruz kalmanıza neden olur. Araç ani ve çok güçlü bir şekilde durursa yolcu güçlü bir şekilde bir yerlere çarpabilir. Bu nedenle çok zayıf ve güçlü fren aksamları olumsuzluklara neden olabilir. Bu nedenle dengenin tutturulması gerekir. Fren sistemleri, motorlu taşıtlarda bulunan karmaşık sistemlerdir. İlkel sistemle...

Rehbere git
Araçlardaki Fren Çeşitleri ve Farkları Nelerdir