Oto Kış Bakım

Oto Kış Bakım

Kış dönemine girerken aracınızın için dikkat etmeniz gereken noktalardan biri kesinlikle kış bakımıdır. Kış bakımı sayesinde aracınızı kış mevsimi boyunca verimli bir şekilde kullanabilir ve oluşabilecek problemlere karşı önem alabilirsiniz.

 Aracınızın sağlığı ve kullanım ömrü için dikkat etmeniz gereken kış bakımı hizmeti servisimizde sizlere sunulmaktadır. Aynı zamanda trafik içerisinde can ve mal güvenliğiniz için de son derece dikkat etmeniz gereken kış bakımı oluşabilecek kazalara karşı da önlem almanızı sağlar. Servisimizi ziyaret ederek aracınızın genel durumu hakkında bilgi alabilir ve bakım hizmetinden de faydalanabilirsiniz. Araç içi ve dışı bileşen değişimlerinde birinci sınıf orijinal parçaları kullandığımızdan emin olabilirsiniz.

Kış Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kış bakımında dikkat etmeniz gereken sistemler ve bileşenler bulunmaktadır. Bu sistemler şu şekilde sıralanabilir;

  • Kış lastiklerinin takılması ve tekerlek sisteminin kontrolünün sağlanması
  • Isıtıcı sisteminin kontrol edilmesi ve boruların temizliğinin sağlanması
  • Sileceklerin kontrolü ve değişimi
  • Motor yağının kışa uygun bir motor yağı ile değiştirilmesi
  • Yağ filtresinin değişimi
  • Polen ve hava filtresinin değişimi
Yukarıda bahsettiğimiz noktalara dikkat ederek siz de kış bakımı yaptırabilir ve aracınızı soğuk kış günlerine hazır hale getirebilirsiniz. Özellikle yolcuların ve sizin konforunuz için ısıtıcı sisteminin gözden geçirildiğine dikkat ediniz. Motor yağının kış şartlarına uygun olması da aracınızın sağlığı için büyük önem taşımaktadır.

Yetkili Servis Kış Bakımı

Yetkili servislerde alacağınız kış bakımı servisi aracınızı zorlu kış şartlarına hazır hale getirmektedir. Kış dönemi boyunca aracınızı aktif bir şekilde kullanacaksanız kesinlikle kış bakımı hizmetinden faydalanmalısınız. Aksi takdirde kış döneminde aracınızı verimli bir şekilde kullanamazsınız. Bu durum hem sizin işlerinizin aksamasına yol açarken aracınızın ömrünü de kısaltacaktır. Kış döneminde can ve mal güvenliğiniz için trafiğe kış bakımları eksiksiz bir şekilde yapılmış aracınız ile çıkmalısınız. Bu duruma son derece dikkat etmeli ve kış bakımı hizmetini de yetkili bir servisten temin etmelisiniz. İşinde tecrübeli çalışanlarımız ile sizlere en kaliteli yetkili servis kış bakım hizmetini sağlamaktayız. Servisimizi ziyaret ederek sunduğumuz hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Autorite Bosch Car Service Maslak Kış Bakım Servisi, Maslak Oto Kışlık Bakım çalışmalarınız için profesyonel ekibimizle çalışmalarınızı yürütmekteyiz

İlgili Konular

Araçların Akü Bakımı Nasıl Yapılır

Araçların Akü Bakımı Nasıl Yapılır

Akülerin uzun ömürlü olması ve uzun bir süre işlevini yerine getirebilmesi için periyodik olarak bakımının yapılması gerekir. Akü bakımını yaptırmadığınız zaman aracınızın performansını düşürebileceği gibi yolda kalmanıza da sebebiyet verebilir. Dilerseniz serviste akü bakımını yaptırabileceğiniz gibi bazı küçük adımları takip ederek akü bakımınızı kendiniz de yapabilirsiniz. Akünün zayıfladığını anlamak için periyodik olarak bakımını yaptırmanız gerekir. Yeni nesil bir otomobile sahipseniz akünün üzerinde bir gösterge göreceksiniz. Göstergenin yeşil renk olması aracınızda ...

Rehbere git

Düzenli Filtre Değişiminin Faydaları

Araç filtrelerinin yılda bir ya da 15.000 km´de bir değiştirilmesi gerekir. Aksi takdirde araç motoru ciddi zarar görebilir. Araç içinde temiz hava almak ve sağlıklı bir yolculuk gerçekleştirebilmek için hava filtrelerinin Bosch Car Servise kabin filtreleri ile değiştirilmesi öneriliyor.

Rehbere git
Düzenli Filtre Değişiminin Faydaları
Araç İçi Dezenfeksiyon Yaptırmanın Faydaları

Araç İçi Dezenfeksiyon Yaptırmanın Faydaları

Dezenfeksiyon her alanda eksiksiz bir şekilde yapılması gereken bir işlemdir. Hangi sektörde iş yaptığınızın bir önemi olmaksızın bu işlem neredeyse hayati bir önem taşıyor. Özellikle her gün kullanmakta olduğunuz araçlar için bu işlem ilaç niteliğindedir. Dezenfeksiyon yapılmayan bir araç sağlıksız bir ortam demektir. Bu da elbette ki araç içinde geçireceğiniz zaman diliminde hasta olma riskinizi katlayarak yükseltiyor. Bu sebeple aracınızın yeterince temiz olduğundan emin olmak zorundasınız. Sıradan temizleme işlemleri her zaman için yeterli bir uygulama değildir. Bu...

Rehbere git

Antifiriz Hangi Ayda Koyulmalıdır

Antifiriz, motorda donmayı ve kaynamayı önleyen bir maddedir. En önemli araç sıvıları arasında yer alan antifiriz, her ne kadar halk arasında "donma karşıtı" olarak bilinse de motorda donmayı önlediği kadar aşırı sıcağı da engeller. Antifiriz, yılda bir defa değiştirilir. Genellikle antifiriz, kış aylarının başladığı Kasım ve Aralık aylarında eklenir. Gelişmiş antifirizler daha uzun ömürlü olup bazılarının 3 yıl değiştirilmesine de gerek yoktur. Antifiriz, renksiz bir alkol çeşididir. Antifiriz, motorun ve motor bağlantılarının donmasını ve kaynamasını engeller.

Rehbere git
Antifiriz Hangi Ayda Koyulmalıdır