Mekanik Bakım Onarım

Mekanik Bakım Onarım

Servisimiz içerisinde uzun süredir sağlanan mekanik bakım onarım hizmeti sektör içerisinde tercih edebileceğiniz en güvenilir hizmetler arasında yer almaktadır.

Mekanik bakım onarım hizmeti aracınız içerisinde yer alan hareketli aksanları kontrol ederek mekanik sistemin sağlığını gözden geçirmektedir. Aynı zamanda sistem içerisinde yer alan mekanik yağları kontrol ederek sürtünmeden kaynaklı meydana gelecek problemlerden korunmanızı sağlayan mekanik bakım onarım hizmeti servisimiz içerisinde tecrübeli ustalarımız tarafından sizlere sunulmaktadır. Mekanik bakım onarım hizmetine dikkat ederek aşağıdaki oluşabilecek problemlerden korunabilirsiniz;
  • Sistem içerisinde yer alan diğer hareketli parçaların zarar görmesinden
  • Araçiçi sıvı değişkenlerinin hali hazırda kontrol edilmesi sayesinde sistemin tamamen işlevsiz kalmasından
  • Sürüş esnasında meydana gelebilecek problemlerden kaynaklı herhangi bir kazaya karışlmasından
Yukarıdaki bahsettiğimiz problemlerden kurtulmak ve aracınızı stabil bir şekilde kullanmak isterseniz mekanik bakım onarım işleminden yararlandığınızdan emin olunuz.

Mekanik Bakım Onarımın Önemi

Mekanik aksanlar araçiçerisinde bulunan en önemli hareketli bileşenlerdendir. Hareket ile meydana gelen sürekli sürtünme durumunda zarar görebilen mekanik bileşenler kontrol edilmesi ve zarar gören parçalar değiştirilmelidir. Parça değişimi ve bakımı oldukça masraflı olduğundan dolayı sürekli olarak mekanik sisteminizin kontrolünüyaptırdığınızdan emin olunuz. Mekanik sistemlerin içerisinde yer alan akışkanların seviyesi kontrol edilmeli ve mekanik aksanlar korunmalıdır. Mekanik yağlar sayesinde sürtünmeden kurtulan mekanik bileşenler çok daha uzun ömürlübir şekilde stabil olarak görevlerini yerine getirebilmektedirler.

Araç İçi Mekanik Sistemlerin Kontrolü

Aracınız içerisinde birçok mekanik aksan ve bileşen birbirleriyle uyum halinde çalışmaktadır. Bu mekanik aksanların kontrolüve stabil bir şekilde çalışması büyük önem arz etmektedir. Bunun sebebi herhangi bir aksan stabil bir şekilde çalışmadığında ve arızalandığında sistem içerisinde yer alan diğer aksanların da işleyişini sekteye uğratmaktadır. Bu sebeple sistemin sağlığı ve uzun ömürlükullanılabilmesi için sürekli olarak kontrollerin yapılması ve arızalı parçaların yenisiyle değiştirilmesi gerekmektedir. Mekanik bakım onarım için servisimizi ziyaret edebilir ve yedek parça değişim imkanlarından faydalanabilirsiniz. Mekanik sistemler içerisinde yedek parça değişimi yapıldıktan sonra gerekli sıvı değişkenleri kontrol edilmekte ve herhangi bir eksiklik olması durumunda ekleme yapılmaktadır. Bu sayede mekanik sistem içerisinde meydana gelen sürtünme problemleri ortadan kaldırılmaktadır. Autorite Bosch Car Service Maslak Mekanik Bakım Onarım Servisi olarak her marka ve model araç için Mekanik Bakım çalışmaları yürütmekteyiz.

İlgili Konular

Sürüş Güvenliği Sistemleri ve Bakım Onarım

Sürüş Güvenliği Sistemleri ve Bakım Onarım

Araçlardaki güvenlik sistemleri hakkında sürücüler yeterli bilgiye sahip olmalıdır. Araçlarda kazaları önlemeye yönelik güvenlik sistemleri ve kaza anında sürücünün yaşamını korumaya yönelik güvenlik sistemleri kullanılır. Aracın güvenliğini sağlayan pek çok güvenlik sistemi vardır. Bu güvenlik sistemlerinin her birinin ise farklı özelliği vardır. Araçların güvenlik sistemlerinin düzenli olarak bakım ve onarımının yaptırılması hayati önem taşır. Aksi takdirde olası bir kaza anında daha büyük can ve mal kayıpları yaşanabilir.

Rehbere git

Düzenli Filtre Değişiminin Faydaları

Araç filtrelerinin yılda bir ya da 15.000 km´de bir değiştirilmesi gerekir. Aksi takdirde araç motoru ciddi zarar görebilir. Araç içinde temiz hava almak ve sağlıklı bir yolculuk gerçekleştirebilmek için hava filtrelerinin Bosch Car Servise kabin filtreleri ile değiştirilmesi öneriliyor.

Rehbere git
Düzenli Filtre Değişiminin Faydaları
Antifiriz Hangi Ayda Koyulmalıdır

Antifiriz Hangi Ayda Koyulmalıdır

Antifiriz, motorda donmayı ve kaynamayı önleyen bir maddedir. En önemli araç sıvıları arasında yer alan antifiriz, her ne kadar halk arasında "donma karşıtı" olarak bilinse de motorda donmayı önlediği kadar aşırı sıcağı da engeller. Antifiriz, yılda bir defa değiştirilir. Genellikle antifiriz, kış aylarının başladığı Kasım ve Aralık aylarında eklenir. Gelişmiş antifirizler daha uzun ömürlü olup bazılarının 3 yıl değiştirilmesine de gerek yoktur. Antifiriz, renksiz bir alkol çeşididir. Antifiriz, motorun ve motor bağlantılarının donmasını ve kaynamasını engeller.

Rehbere git

Genel Muayene ve Egzoz Emisyon Testi Ne Zaman Yapılır

Ulaşımın hızlı ve güvenli olması motorlu araçların kullanılmasıyla mümkün olmaktadır. Araçların en iyi performans ile çalışması hem zaman tasarrufu hem de konforlu bir yolculuk imkanı sunmaktadır. Araçların düzenli bakımlarının yapılması ile olası güvenlik ve mekanik sorunlarının önlenmesi mümkün olmaktadır. Hem yüksek performans ile çalışan hem de güvenli ve konforlu kullanım sunan araçlara sahip olabilmek için araç bakımı son derece önemlidir. Can güvenliği için önemli olan zorunlu bakımlar ise yasa ve yönetmelikler ile belirlenmiş durumdadır.

Rehbere git
Genel Muayene ve Egzoz Emisyon Testi Ne Zaman Yapılır