Mekanik Bakım Onarım

Mekanik Bakım Onarım

Servisimiz içerisinde uzun süredir sağlanan mekanik bakım onarım hizmeti sektör içerisinde tercih edebileceğiniz en güvenilir hizmetler arasında yer almaktadır.

Mekanik bakım onarım hizmeti aracınız içerisinde yer alan hareketli aksanları kontrol ederek mekanik sistemin sağlığını gözden geçirmektedir. Aynı zamanda sistem içerisinde yer alan mekanik yağları kontrol ederek sürtünmeden kaynaklı meydana gelecek problemlerden korunmanızı sağlayan mekanik bakım onarım hizmeti servisimiz içerisinde tecrübeli ustalarımız tarafından sizlere sunulmaktadır. Mekanik bakım onarım hizmetine dikkat ederek aşağıdaki oluşabilecek problemlerden korunabilirsiniz;
  • Sistem içerisinde yer alan diğer hareketli parçaların zarar görmesinden
  • Araçiçi sıvı değişkenlerinin hali hazırda kontrol edilmesi sayesinde sistemin tamamen işlevsiz kalmasından
  • Sürüş esnasında meydana gelebilecek problemlerden kaynaklı herhangi bir kazaya karışlmasından
Yukarıdaki bahsettiğimiz problemlerden kurtulmak ve aracınızı stabil bir şekilde kullanmak isterseniz mekanik bakım onarım işleminden yararlandığınızdan emin olunuz.

Mekanik Bakım Onarımın Önemi

Mekanik aksanlar araçiçerisinde bulunan en önemli hareketli bileşenlerdendir. Hareket ile meydana gelen sürekli sürtünme durumunda zarar görebilen mekanik bileşenler kontrol edilmesi ve zarar gören parçalar değiştirilmelidir. Parça değişimi ve bakımı oldukça masraflı olduğundan dolayı sürekli olarak mekanik sisteminizin kontrolünüyaptırdığınızdan emin olunuz. Mekanik sistemlerin içerisinde yer alan akışkanların seviyesi kontrol edilmeli ve mekanik aksanlar korunmalıdır. Mekanik yağlar sayesinde sürtünmeden kurtulan mekanik bileşenler çok daha uzun ömürlübir şekilde stabil olarak görevlerini yerine getirebilmektedirler.

Araç İçi Mekanik Sistemlerin Kontrolü

Aracınız içerisinde birçok mekanik aksan ve bileşen birbirleriyle uyum halinde çalışmaktadır. Bu mekanik aksanların kontrolüve stabil bir şekilde çalışması büyük önem arz etmektedir. Bunun sebebi herhangi bir aksan stabil bir şekilde çalışmadığında ve arızalandığında sistem içerisinde yer alan diğer aksanların da işleyişini sekteye uğratmaktadır. Bu sebeple sistemin sağlığı ve uzun ömürlükullanılabilmesi için sürekli olarak kontrollerin yapılması ve arızalı parçaların yenisiyle değiştirilmesi gerekmektedir. Mekanik bakım onarım için servisimizi ziyaret edebilir ve yedek parça değişim imkanlarından faydalanabilirsiniz. Mekanik sistemler içerisinde yedek parça değişimi yapıldıktan sonra gerekli sıvı değişkenleri kontrol edilmekte ve herhangi bir eksiklik olması durumunda ekleme yapılmaktadır. Bu sayede mekanik sistem içerisinde meydana gelen sürtünme problemleri ortadan kaldırılmaktadır. Autorite Bosch Car Service Maslak Mekanik Bakım Onarım Servisi olarak her marka ve model araç için Mekanik Bakım çalışmaları yürütmekteyiz.

İlgili Konular

Araçlardaki Fren Çeşitleri ve Farkları Nelerdir

Araçlardaki Fren Çeşitleri ve Farkları Nelerdir

Fren sistemi, aracın en kilit aksamlarından biridir. Fren, aracın hızını düşürmek ve sonlandırmak için kullanılan bir mekanizmadır. Aracın yavaşlamasını sağlayan bu mekanizmanın çok zayıf olmaması gerekir. Fakat çok güçlü bir fren, sistemin kötü sonuçlarına maruz kalmanıza neden olur. Araç ani ve çok güçlü bir şekilde durursa yolcu güçlü bir şekilde bir yerlere çarpabilir. Bu nedenle çok zayıf ve güçlü fren aksamları olumsuzluklara neden olabilir. Bu nedenle dengenin tutturulması gerekir. Fren sistemleri, motorlu taşıtlarda bulunan karmaşık sistemlerdir. İlkel sistemle...

Rehbere git

Sürüş Güvenliği Sistemleri ve Bakım Onarım

Araçlardaki güvenlik sistemleri hakkında sürücüler yeterli bilgiye sahip olmalıdır. Araçlarda kazaları önlemeye yönelik güvenlik sistemleri ve kaza anında sürücünün yaşamını korumaya yönelik güvenlik sistemleri kullanılır. Aracın güvenliğini sağlayan pek çok güvenlik sistemi vardır. Bu güvenlik sistemlerinin her birinin ise farklı özelliği vardır. Araçların güvenlik sistemlerinin düzenli olarak bakım ve onarımının yaptırılması hayati önem taşır. Aksi takdirde olası bir kaza anında daha büyük can ve mal kayıpları yaşanabilir.

Rehbere git
Sürüş Güvenliği Sistemleri ve Bakım Onarım
Düzenli Filtre Değişiminin Faydaları

Düzenli Filtre Değişiminin Faydaları

Araç filtrelerinin yılda bir ya da 15.000 km´de bir değiştirilmesi gerekir. Aksi takdirde araç motoru ciddi zarar görebilir. Araç içinde temiz hava almak ve sağlıklı bir yolculuk gerçekleştirebilmek için hava filtrelerinin Bosch Car Servise kabin filtreleri ile değiştirilmesi öneriliyor.

Rehbere git

Triger Kayışı Kaç Binde Değişir

Triger kayışının kullanımına bağlı olarak yırtılma, çizilme, yıpranma, çizilme, deformasyon ve fiziki değişimlerine bağlı olarak düzenli olarak değiştirme işleminin yapılması gerekir. Kayışın değişim süresi ile ilgili her marka kendine göre bir süre belirlemiş olup belirlenen süre içinde kayışın değiştirilmesi gerekir. Ortalama bir kayışın değişim süresi, çok sayıda markaya göre 60.000 km olup 4 yılda bir değişmesi önerilir. Aracınızda bulunan triger kayışı 4 yıllık süreyi doldurduysa belirlenen km´ye gelinmemiş olsa bile değiştirilmesi gerekir. Malzemenin yapısına bağlı ol...

Rehbere git
Triger Kayışı Kaç Binde Değişir