Genel Muayene Ve Egzoz Emisyon Testi Ne Zaman Yapılır?

Genel Muayene Ve Egzoz Emisyon Testi Ne Zaman Yapılır?

Ulaşımın hızlı ve güvenli olması motorlu araçların kullanılmasıyla mümkün olmaktadır. Araçların en iyi performans ile çalışması hem zaman tasarrufu hem de konforlu bir yolculuk imkanı sunmaktadır. Araçların düzenli bakımlarının yapılması ile olası güvenlik ve mekanik sorunlarının önlenmesi mümkün olmaktadır.

 Hem yüksek performans ile çalışan hem de güvenli ve konforlu kullanım sunan araçlara sahip olabilmek için araç bakımı son derece önemlidir. Can güvenliği için önemli olan zorunlu bakımlar ise yasa ve yönetmelikler ile belirlenmiş durumdadır.

Genel Muayene Ve Egzoz Emisyon Testi Ne Zaman Yapılır?

Genel Muayene ve Egzoz Emisyon Testi

Genel Muayene ve Egzoz Emisyon Testi

 Araçların egzoz emisyon aralığının yasalarla belirtilen değerde olması gerekmektedir. Bu değer çıkan egzoz gazının çevreye zarar vermesini engelleyecek şekilde belirlenmiştir. Yasalarda egzoz emisyon ölçümünün 2 yılda bir yapılması gerekliliği bulunmaktadır.

Egzoz emisyon testi profesyonel bir çalışma ile çok kısa sürede yapılmaktadır. Araç sahibinin istediği bir zaman diliminde yaptırması mümkün olmaktadır. 2 yıllık bir ölçüm periyodunu beklemeden ölçümleri ve genel muayene yaptırarak güvenlikten emin olunabilir. Maslak oto tamir servisi olarak sizlere triger kayışı değişimi , oto detaylı temizlik , Maslak oto klima , Mekanik bakım onarım bv tüm oto servis hizmetlerinizde sizlere kalite ve güvenceyi sunmaktayız.

Genel Muayene ve Egzoz Emisyon Testi

Genel Muayene Ve Egzoz Emisyon Ölçümü Neden Önemli?

Genel Muayene Ve Egzoz Emisyon Ölçümü Neden Önemli?

 Genel muayene işlemleri ile aracın her hangi bir olası sorununu önceden tespit etmek mümkün olmaktadır. Bir sorunun erken tespiti ile daha büyük sorunların oluşmasını engellemek mümkün olmaktadır. Ayrıca trafik kontrollerinde istenmeyen cezaların yaşanması da bu kontrollerle ve ölçümlerle engellenebilir.

 Araçların egzozundan çıkan gaz çevreye ciddi oranda zarar vermektedir. Bunun önüne geçmek için egzoz emisyon değerinin yasada belirtilen değer aralığında olması gerekmektedir. Egzoz emisyon testi ile bu değerin olması gereke aralıkta olup olmadığı tespit edilir. Bu sayede düzenleme gerektiren durumlarda önlem almak için imkan oluşturur. Genel muayene ve egzoz emisyon testi yapılarak aracın güvenli kullanımı sağlanır ve olası bir ceza ile karşılaşma engellenmiş olur. 

Genel Muayene Ve Egzoz Emisyon Ölçümü Neden Önemli?

Egzoz Emisyon Ölçüm Periyodu Ne Olmalı?

Egzoz Emisyon Ölçüm Periyodu Ne Olmalı?

 Egzoz emisyon testi periyodik olarak yapılması gereken işlemlerden birisidir. Bu periyodik süre yasa ile 2 yıl olarak belirlenmiştir. Ancak daha kısa sürede yılın her günü yapılabilmektedir. Egzoz emisyon testi profesyonel bir çalışma ile yapılmaktadır.

Egzoz emisyon testi yapılması ile egzoz emisyonu standartlara uygun olup olmadığı tespit edilmektedir. İstenilen sonucu vermeyen ölçümlerde gerekli işlemler yapılmaktadır. Kimi araçlarda bu ölçüm sonucu 2 yıldan daha kısa sürede yasal sınır dışına çıkabilmektedir. Bu nedenle de yıllık olarak egzoz emisyon testi yapılması araç için avantaj sağlamaktadır. 

 Egzoz Emisyon Ölçüm Periyodu Ne Olmalı?

Araç Bakımında Profesyonel Hizmet

Araç Bakımında Profesyonel Hizmet

 Araç bakımı ve ölçüm çalışmaları tamamen dikkat isteyen işlemlerdir. Yapılacak bir yanlış daha büyük sorunlara yol açabilir. Bu nedenle de son derece titiz ve profesyonel bir çalışma yürütülmektedir. Araçlar olası tüm sorunlara karşı genel bir denetimden geçirilmektedir. Böylece küçük bir sorun dahi olsa tespit edilerek çözüm süreci başlatılmalıdır. Hem bakım hem de egzoz emisyon testi sırasında son teknoloji cihazlar kullanılmaktadır. Bu sayede son derece başarılı ve yüksek kalitede hizmet sunumu sağlanmaktadır.

Araç bakımı, genel muayene ve egzoz emisyon testi işlemlerinde alanında uzman ekip çalışanları görev almaktadır. Bu alanda kendini geliştirmeye devam eden, tecrübeli çalışanlar sayesinde profesyonel hizmet sunulmaktadır. Bakım, ölçüm ve iyileştirme çalışmaları en yeni teknikler kullanılarak yapılmaktadır.

Araçların trafikte güvenle kullanılması ve teknik sebepli kazaları önlemek, trafik cezalarını önlemek, sonrasında daha fazla maliyetli hasarları engellemek amacı ile çalışmalar yürütülmektedir. Araç muayenesi, bakım çalışmaları ve hizmet detayları hakkında tüm bilgiler müşteri ile paylaşılmaktadır. Ayrıca bilgi almak için iletişim kurmak isteyen araç sahiplerine de bilgi verilmektedir. 

Araç Bakımında Profesyonel Hizmet