Bosch Akü Garanti

Bosch Akü Garanti

Yetkili üreticiler ve firmalar tarafından sağlanan akü hizmeti kullanım süreci boyunca avantaj sağlamaktadır. Akü içerisinde meydana gelebilecek herhangi bir problemde garanti sağlayıcısından teknik destek ve değişim hizmeti temin edilebilir.

Üretici firmalar ürünlerine güvendikleri süre boyunca garanti hizmeti sağlamaktadırlar. Bu durumu göz önünde bulundurarak bir akünün garanti süresi ne kadar uzun ise kalitesi de aynı oranda artmaktadır. Bu sebeple daha uzun garanti sürecine sahip olan aküleri tercih etmeyi unutmayınız. Bu durum aldığınız ürünün kalitesini arttırmakla kalmayıp süreç boyunca teknik destek açısından da sizlere fayda sağlayacaktır. Akü garantisi hakkında daha detaylı bilgi almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Akü Garantisinin Önemi

Aküler aracımız içerisinde dikkat etmemiz gereken en önemli parçalardan biridir. Araç içerisindeki tüm elektrikli aksanlara güç sağlayan akü büyük önem taşımaktadır. Eğer eski bir akü sahibiyseniz yenisiyle değiştirilmeli ve yeni akünüzü tercih ederken bazı durumlara dikkat etmelisiniz. Bu durumlar şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • Akünün üretici firma tarafından kaç yıl garantili olduğu
  • Sağladığı güç değeri
  • Kullanılan bileşenler ve kalitesi
  • Boyutu
  • Aracınıza uyumlu olup olmadığı
  • Kutup başlarının bağlantı sonrası izolasyonu
Yukarıdaki durumlara dikkat ederek akü tercihinde bulunmanız sizlere büyük ölçüde fayda sağlayacaktır. Bu faydalar sayesinde daha uzun süreler boyunca stabil bir şekilde akünüzü kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kaliteli Akü Nasıl Anlaşılır?

Kaliteli bir akü tercihinde bulunmak istiyorsanız ilk olarak üretici firmanın seçtiğiniz akü için kaç yıl garanti hizmeti sağladığına göz atabilirsiniz. Üretici firmalar ürünlerin kalitesine ve güvenilirliğine bakarak garanti süreci sağlamaktadırlar. Seçtiğiniz akünün garanti süresi ne kadar uzun ise kullanılan malzemeler ve bileşenler de aynı oranda kalitelidir. Bu sebeple akü tercih ederken genel olarak daha uzun süreli garanti sürecine sahip olan aküleri tercih etmeyi unutmayınız. Bu sayede aküyü satın aldıktan sonra meydana gelebilecek problemlerde garanti hizmetinden faydalanabilirsiniz. Aküler genel olarak oldukça dayanıklı bileşenler kullanılarak üretildiklerinden dolayı kullanım süreleri de buna bağlı olarak daha uzundur. Kaliteli bir akü tercihi yapmak istiyorsanız ilk olarak ne kadar süreyle garanti hizmeti tanındığında dikkat etmeyi unutmayınız. Autorite Bosch Car Service olarak Bosch Akü Garanti, Maslak Oto Akü işlemlerinizde araçlarınıza profesyonel ekiplerimizce oto akü işlemleri uygulanmaktadır.

İlgili Konular

Araç İçi Dezenfeksiyon Yaptırmanın Faydaları

Araç İçi Dezenfeksiyon Yaptırmanın Faydaları

Dezenfeksiyon her alanda eksiksiz bir şekilde yapılması gereken bir işlemdir. Hangi sektörde iş yaptığınızın bir önemi olmaksızın bu işlem neredeyse hayati bir önem taşıyor. Özellikle her gün kullanmakta olduğunuz araçlar için bu işlem ilaç niteliğindedir. Dezenfeksiyon yapılmayan bir araç sağlıksız bir ortam demektir. Bu da elbette ki araç içinde geçireceğiniz zaman diliminde hasta olma riskinizi katlayarak yükseltiyor. Bu sebeple aracınızın yeterince temiz olduğundan emin olmak zorundasınız. Sıradan temizleme işlemleri her zaman için yeterli bir uygulama değildir. Bu...

Rehbere git

Bujiler Ne Kadar sürede değişmelidir

Buji, aracınızın ateşleme sistemini oluşturan en önemli parçalarındandır. Bujiler, çekiş performansı ve yakıt tüketimi ile doğrudan ilgilidir. Bu nedenle bujilerin düzenli olarak kontrolünün yapılması gerekir. Bujiler, ateşleme bobininden aldığı güç ile yanma odalarında patlama meydana getirir. Bu özelliği sebebi ile iridyum, platin ve normal olmak üzere bujiler üçe ayrılır. Bujilerin ömrü, genellikle sürücülerin kullanım şekline ve kullanılan markaya göre değişiklik gösterir. Ortalama bir bujinin kullanım ömrü ise, 15 bin km´dir. Bunun yanında bujilerin ömrünü kısaltan baz...

Rehbere git
Bujiler Ne Kadar sürede değişmelidir
Klima Gazı Kontrolü ve Değişimi

Klima Gazı Kontrolü ve Değişimi

Araç kliması, piyasada bulunan yeni araçlar ve eski araçların büyük çoğunluğunda bulunan bir özelliktir. Ancak, çoğu zaman araç bakımları yapılsa da, klimalar bu bakımda çoğu zaman bu bilinmezlikten kaynaklı geri planda kalırlar. Ne kadar önemli olduğu ve bakımının düzenli yapılması gerektiği çok bilinmeyen bir gerçektir. Hatta çoğu araç kullanıcısı klimanın nasıl çalıştığı konusunda dahi bir fikir sahibi değildir.

Rehbere git

Antifiriz Hangi Ayda Koyulmalıdır

Antifiriz, motorda donmayı ve kaynamayı önleyen bir maddedir. En önemli araç sıvıları arasında yer alan antifiriz, her ne kadar halk arasında "donma karşıtı" olarak bilinse de motorda donmayı önlediği kadar aşırı sıcağı da engeller. Antifiriz, yılda bir defa değiştirilir. Genellikle antifiriz, kış aylarının başladığı Kasım ve Aralık aylarında eklenir. Gelişmiş antifirizler daha uzun ömürlü olup bazılarının 3 yıl değiştirilmesine de gerek yoktur. Antifiriz, renksiz bir alkol çeşididir. Antifiriz, motorun ve motor bağlantılarının donmasını ve kaynamasını engeller.

Rehbere git
Antifiriz Hangi Ayda Koyulmalıdır