Bahar Bakımı

Bahar Bakımı

Aracınızı yaz dönemine hazırlamak için son derece önemli olan bahar bakımı işlemi servisimizde yetkili ustalar tarafından sizlere sunulmaktadır.

Özellikle önem taşıyan polen ve hava filtresi bahar bakımında değiştirilmelidir. Birinci sınıf malzemeler kullanılmalı ve filtreden maksimum verim alınmalıdır. Aksi takdirde filtre gerekli işlevi yerine getiremeyeceğinden dolayı yüksek verim alınamaz. Siz de servisimizi ziyaret edebilir ve bahar bakımınızı yaptırabilirsiniz. Servisimizde sadece birinci sınıf orijinal parçalar kullanılmaktadır. Bu sayede aracınızın sistemleri oluşabilecek problemlere karşı korunmaktadır. Deneyimli çalışma kadromuz ve kazandığımız tecrübe ile sizlere en kaliteli bahar bakımı hizmetini sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz.

Dönemsel Bahar Bakımı

Dönemsel geçişlerde aracınızın için son derece önem taşıyan bahar bakımı her dönem geçişinde aksatılmadan yaptırılmalıdır. Bu sayede aracınız bahar dönemine hazırlanır ve verimli bir şekilde kullanılabilir. Bahar bakımı sayesinde yakıt tasarrufu yapabilir ve aracınızın ömrünü uzatabilirsiniz. Aracınızı daha verimli kullanabilmek istiyorsanız bakıma son derece dikkat etmeli ve yakıt tasarrufu konusunda da lastiklere göz atmalısınız. Lastik ve teker sisteminin dışında araç içi sıvı değişkenlerinin de kontrol edilmesi büyük önem taşımaktadır. Sıvılarda herhangi bir eksilme var ise ekleme yapılmalı ve sistemin işleyişi kontrol edilmelidir. Araç içi sıvıların eksik olması durumunda sistemler ve bileşenler zarar görebilmektedir. Bu nedenle sürekli olarak kontrollerin sağlanması ve mevsim dönemlerimden önce kontrol yapılması gereklidir.

Bahar Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bahar bakımında dikkat edilmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Bu durumlar sırayla şu şekilde sıralanabilir;

  • Bahar mevsimine uygun yaz lastiklerinin takılması
  • Rot balans ve tekerleklerin kontrolü
  • Araç içi sıvı değişkenlerinin kontrol edilmesi eksilme var ise eklenmesi
  • Klima kontrol ve klima gazının değişimi
  • Kış döneminde zarar gören sileceklerin değiştirilmesi
  • Hava ve polen filtrelerinin değiştirilmesi
Yukarıdaki durumlara dikkat ederek siz de başarılı bir bahar bakımı yapabilirsiniz. Bahar bakımı sayesinde aracınız yaz dönemine hazır hale gelmektedir. Bahar dönemi boyunca aracınızı problemsiz kullanmak isterseniz bakımınızı doğru bir şekilde yaptırmanız gerektiğini unutmayın. Servislerimizi ziyaret ederek detaylı bilgi alabilir ve bakım hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Autorite Bosch Car Service - Maslak Bahar Bakımı, Oto Bahar Bakım Servisi  her marka ve model aracınıza profesyonel ekibimizle hizmet vermekteyiz.

İlgili Konular

Araç İçi Dezenfeksiyon Yaptırmanın Faydaları

Araç İçi Dezenfeksiyon Yaptırmanın Faydaları

Dezenfeksiyon her alanda eksiksiz bir şekilde yapılması gereken bir işlemdir. Hangi sektörde iş yaptığınızın bir önemi olmaksızın bu işlem neredeyse hayati bir önem taşıyor. Özellikle her gün kullanmakta olduğunuz araçlar için bu işlem ilaç niteliğindedir. Dezenfeksiyon yapılmayan bir araç sağlıksız bir ortam demektir. Bu da elbette ki araç içinde geçireceğiniz zaman diliminde hasta olma riskinizi katlayarak yükseltiyor. Bu sebeple aracınızın yeterince temiz olduğundan emin olmak zorundasınız. Sıradan temizleme işlemleri her zaman için yeterli bir uygulama değildir. Bu...

Rehbere git

Sürüş Güvenliği Sistemleri ve Bakım Onarım

Araçlardaki güvenlik sistemleri hakkında sürücüler yeterli bilgiye sahip olmalıdır. Araçlarda kazaları önlemeye yönelik güvenlik sistemleri ve kaza anında sürücünün yaşamını korumaya yönelik güvenlik sistemleri kullanılır. Aracın güvenliğini sağlayan pek çok güvenlik sistemi vardır. Bu güvenlik sistemlerinin her birinin ise farklı özelliği vardır. Araçların güvenlik sistemlerinin düzenli olarak bakım ve onarımının yaptırılması hayati önem taşır. Aksi takdirde olası bir kaza anında daha büyük can ve mal kayıpları yaşanabilir.

Rehbere git
Sürüş Güvenliği Sistemleri ve Bakım Onarım
Bujiler Ne Kadar sürede değişmelidir

Bujiler Ne Kadar sürede değişmelidir

Buji, aracınızın ateşleme sistemini oluşturan en önemli parçalarındandır. Bujiler, çekiş performansı ve yakıt tüketimi ile doğrudan ilgilidir. Bu nedenle bujilerin düzenli olarak kontrolünün yapılması gerekir. Bujiler, ateşleme bobininden aldığı güç ile yanma odalarında patlama meydana getirir. Bu özelliği sebebi ile iridyum, platin ve normal olmak üzere bujiler üçe ayrılır. Bujilerin ömrü, genellikle sürücülerin kullanım şekline ve kullanılan markaya göre değişiklik gösterir. Ortalama bir bujinin kullanım ömrü ise, 15 bin km´dir. Bunun yanında bujilerin ömrünü kısaltan baz...

Rehbere git

Triger Kayışı Kaç Binde Değişir

Triger kayışının kullanımına bağlı olarak yırtılma, çizilme, yıpranma, çizilme, deformasyon ve fiziki değişimlerine bağlı olarak düzenli olarak değiştirme işleminin yapılması gerekir. Kayışın değişim süresi ile ilgili her marka kendine göre bir süre belirlemiş olup belirlenen süre içinde kayışın değiştirilmesi gerekir. Ortalama bir kayışın değişim süresi, çok sayıda markaya göre 60.000 km olup 4 yılda bir değişmesi önerilir. Aracınızda bulunan triger kayışı 4 yıllık süreyi doldurduysa belirlenen km´ye gelinmemiş olsa bile değiştirilmesi gerekir. Malzemenin yapısına bağlı ol...

Rehbere git
Triger Kayışı Kaç Binde Değişir