Bahar Bakımı

Bahar Bakımı

Aracınızı yaz dönemine hazırlamak için son derece önemli olan bahar bakımı işlemi servisimizde yetkili ustalar tarafından sizlere sunulmaktadır.

Özellikle önem taşıyan polen ve hava filtresi bahar bakımında değiştirilmelidir. Birinci sınıf malzemeler kullanılmalı ve filtreden maksimum verim alınmalıdır. Aksi takdirde filtre gerekli işlevi yerine getiremeyeceğinden dolayı yüksek verim alınamaz. Siz de servisimizi ziyaret edebilir ve bahar bakımınızı yaptırabilirsiniz. Servisimizde sadece birinci sınıf orijinal parçalar kullanılmaktadır. Bu sayede aracınızın sistemleri oluşabilecek problemlere karşı korunmaktadır. Deneyimli çalışma kadromuz ve kazandığımız tecrübe ile sizlere en kaliteli bahar bakımı hizmetini sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz.

Dönemsel Bahar Bakımı

Dönemsel geçişlerde aracınızın için son derece önem taşıyan bahar bakımı her dönem geçişinde aksatılmadan yaptırılmalıdır. Bu sayede aracınız bahar dönemine hazırlanır ve verimli bir şekilde kullanılabilir. Bahar bakımı sayesinde yakıt tasarrufu yapabilir ve aracınızın ömrünü uzatabilirsiniz. Aracınızı daha verimli kullanabilmek istiyorsanız bakıma son derece dikkat etmeli ve yakıt tasarrufu konusunda da lastiklere göz atmalısınız. Lastik ve teker sisteminin dışında araç içi sıvı değişkenlerinin de kontrol edilmesi büyük önem taşımaktadır. Sıvılarda herhangi bir eksilme var ise ekleme yapılmalı ve sistemin işleyişi kontrol edilmelidir. Araç içi sıvıların eksik olması durumunda sistemler ve bileşenler zarar görebilmektedir. Bu nedenle sürekli olarak kontrollerin sağlanması ve mevsim dönemlerimden önce kontrol yapılması gereklidir.

Bahar Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bahar bakımında dikkat edilmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Bu durumlar sırayla şu şekilde sıralanabilir;

  • Bahar mevsimine uygun yaz lastiklerinin takılması
  • Rot balans ve tekerleklerin kontrolü
  • Araç içi sıvı değişkenlerinin kontrol edilmesi eksilme var ise eklenmesi
  • Klima kontrol ve klima gazının değişimi
  • Kış döneminde zarar gören sileceklerin değiştirilmesi
  • Hava ve polen filtrelerinin değiştirilmesi
Yukarıdaki durumlara dikkat ederek siz de başarılı bir bahar bakımı yapabilirsiniz. Bahar bakımı sayesinde aracınız yaz dönemine hazır hale gelmektedir. Bahar dönemi boyunca aracınızı problemsiz kullanmak isterseniz bakımınızı doğru bir şekilde yaptırmanız gerektiğini unutmayın. Servislerimizi ziyaret ederek detaylı bilgi alabilir ve bakım hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Autorite Bosch Car Service - Maslak Bahar Bakımı, Oto Bahar Bakım Servisi  her marka ve model aracınıza profesyonel ekibimizle hizmet vermekteyiz.

İlgili Konular

Araçların Kış Bakımı Nasıl Yapılır

Araçların Kış Bakımı Nasıl Yapılır

Çok sevdiğiniz arabanızı kışın zorlu şartlarına karşı korumak ve güvenli sürül keyfi yaşamak için aracınızın kış bakımını yaptırmanız gerekir. Peki araç kışa nasıl hazırlanır?, Kış bakımı nasıl yapılır? sizler için derledik. Kış için arabada yapılması gereken bazı hazırlıklar vardır. Bosh Car Service, yetkili servisi profesyonel bir şekilde, araç bakım, onarım, mekanik bakım, hasar onarım, oto ekspertiz, parça değişimi, tamir ve dezenfektasyon işlemlerini yapar. Aynı zamanda bu yetkili sevisin anlaşmalı olarak hizmet sunduğu anlaşmalı filo ve sigorta şirketleri de bulunuyor...

Rehbere git

Triger Kayışı Kaç Binde Değişir

Triger kayışının kullanımına bağlı olarak yırtılma, çizilme, yıpranma, çizilme, deformasyon ve fiziki değişimlerine bağlı olarak düzenli olarak değiştirme işleminin yapılması gerekir. Kayışın değişim süresi ile ilgili her marka kendine göre bir süre belirlemiş olup belirlenen süre içinde kayışın değiştirilmesi gerekir. Ortalama bir kayışın değişim süresi, çok sayıda markaya göre 60.000 km olup 4 yılda bir değişmesi önerilir. Aracınızda bulunan triger kayışı 4 yıllık süreyi doldurduysa belirlenen km´ye gelinmemiş olsa bile değiştirilmesi gerekir. Malzemenin yapısına bağlı ol...

Rehbere git
Triger Kayışı Kaç Binde Değişir
Düzenli Filtre Değişiminin Faydaları

Düzenli Filtre Değişiminin Faydaları

Araç filtrelerinin yılda bir ya da 15.000 km´de bir değiştirilmesi gerekir. Aksi takdirde araç motoru ciddi zarar görebilir. Araç içinde temiz hava almak ve sağlıklı bir yolculuk gerçekleştirebilmek için hava filtrelerinin Bosch Car Servise kabin filtreleri ile değiştirilmesi öneriliyor.

Rehbere git

Araçların Akü Bakımı Nasıl Yapılır

Akülerin uzun ömürlü olması ve uzun bir süre işlevini yerine getirebilmesi için periyodik olarak bakımının yapılması gerekir. Akü bakımını yaptırmadığınız zaman aracınızın performansını düşürebileceği gibi yolda kalmanıza da sebebiyet verebilir. Dilerseniz serviste akü bakımını yaptırabileceğiniz gibi bazı küçük adımları takip ederek akü bakımınızı kendiniz de yapabilirsiniz. Akünün zayıfladığını anlamak için periyodik olarak bakımını yaptırmanız gerekir. Yeni nesil bir otomobile sahipseniz akünün üzerinde bir gösterge göreceksiniz. Göstergenin yeşil renk olması aracınızda ...

Rehbere git
Araçların Akü Bakımı Nasıl Yapılır