Bahar Bakımı

Bahar Bakımı

Aracınızı yaz dönemine hazırlamak için son derece önemli olan bahar bakımı işlemi servisimizde yetkili ustalar tarafından sizlere sunulmaktadır.

Özellikle önem taşıyan polen ve hava filtresi bahar bakımında değiştirilmelidir. Birinci sınıf malzemeler kullanılmalı ve filtreden maksimum verim alınmalıdır. Aksi takdirde filtre gerekli işlevi yerine getiremeyeceğinden dolayı yüksek verim alınamaz. Siz de servisimizi ziyaret edebilir ve bahar bakımınızı yaptırabilirsiniz. Servisimizde sadece birinci sınıf orijinal parçalar kullanılmaktadır. Bu sayede aracınızın sistemleri oluşabilecek problemlere karşı korunmaktadır. Deneyimli çalışma kadromuz ve kazandığımız tecrübe ile sizlere en kaliteli bahar bakımı hizmetini sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz.

Dönemsel Bahar Bakımı

Dönemsel geçişlerde aracınızın için son derece önem taşıyan bahar bakımı her dönem geçişinde aksatılmadan yaptırılmalıdır. Bu sayede aracınız bahar dönemine hazırlanır ve verimli bir şekilde kullanılabilir. Bahar bakımı sayesinde yakıt tasarrufu yapabilir ve aracınızın ömrünü uzatabilirsiniz. Aracınızı daha verimli kullanabilmek istiyorsanız bakıma son derece dikkat etmeli ve yakıt tasarrufu konusunda da lastiklere göz atmalısınız. Lastik ve teker sisteminin dışında araç içi sıvı değişkenlerinin de kontrol edilmesi büyük önem taşımaktadır. Sıvılarda herhangi bir eksilme var ise ekleme yapılmalı ve sistemin işleyişi kontrol edilmelidir. Araç içi sıvıların eksik olması durumunda sistemler ve bileşenler zarar görebilmektedir. Bu nedenle sürekli olarak kontrollerin sağlanması ve mevsim dönemlerimden önce kontrol yapılması gereklidir.

Bahar Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bahar bakımında dikkat edilmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Bu durumlar sırayla şu şekilde sıralanabilir;

  • Bahar mevsimine uygun yaz lastiklerinin takılması
  • Rot balans ve tekerleklerin kontrolü
  • Araç içi sıvı değişkenlerinin kontrol edilmesi eksilme var ise eklenmesi
  • Klima kontrol ve klima gazının değişimi
  • Kış döneminde zarar gören sileceklerin değiştirilmesi
  • Hava ve polen filtrelerinin değiştirilmesi
Yukarıdaki durumlara dikkat ederek siz de başarılı bir bahar bakımı yapabilirsiniz. Bahar bakımı sayesinde aracınız yaz dönemine hazır hale gelmektedir. Bahar dönemi boyunca aracınızı problemsiz kullanmak isterseniz bakımınızı doğru bir şekilde yaptırmanız gerektiğini unutmayın. Servislerimizi ziyaret ederek detaylı bilgi alabilir ve bakım hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Autorite Bosch Car Service - Maslak Bahar Bakımı, Oto Bahar Bakım Servisi  her marka ve model aracınıza profesyonel ekibimizle hizmet vermekteyiz.

İlgili Konular

Araçların Kış Bakımı Nasıl Yapılır

Araçların Kış Bakımı Nasıl Yapılır

Çok sevdiğiniz arabanızı kışın zorlu şartlarına karşı korumak ve güvenli sürül keyfi yaşamak için aracınızın kış bakımını yaptırmanız gerekir. Peki araç kışa nasıl hazırlanır?, Kış bakımı nasıl yapılır? sizler için derledik. Kış için arabada yapılması gereken bazı hazırlıklar vardır. Bosh Car Service, yetkili servisi profesyonel bir şekilde, araç bakım, onarım, mekanik bakım, hasar onarım, oto ekspertiz, parça değişimi, tamir ve dezenfektasyon işlemlerini yapar. Aynı zamanda bu yetkili sevisin anlaşmalı olarak hizmet sunduğu anlaşmalı filo ve sigorta şirketleri de bulunuyor...

Rehbere git

Bujiler Ne Kadar sürede değişmelidir

Buji, aracınızın ateşleme sistemini oluşturan en önemli parçalarındandır. Bujiler, çekiş performansı ve yakıt tüketimi ile doğrudan ilgilidir. Bu nedenle bujilerin düzenli olarak kontrolünün yapılması gerekir. Bujiler, ateşleme bobininden aldığı güç ile yanma odalarında patlama meydana getirir. Bu özelliği sebebi ile iridyum, platin ve normal olmak üzere bujiler üçe ayrılır. Bujilerin ömrü, genellikle sürücülerin kullanım şekline ve kullanılan markaya göre değişiklik gösterir. Ortalama bir bujinin kullanım ömrü ise, 15 bin km´dir. Bunun yanında bujilerin ömrünü kısaltan baz...

Rehbere git
Bujiler Ne Kadar sürede değişmelidir
Genel Muayene ve Egzoz Emisyon Testi Ne Zaman Yapılır

Genel Muayene ve Egzoz Emisyon Testi Ne Zaman Yapılır

Ulaşımın hızlı ve güvenli olması motorlu araçların kullanılmasıyla mümkün olmaktadır. Araçların en iyi performans ile çalışması hem zaman tasarrufu hem de konforlu bir yolculuk imkanı sunmaktadır. Araçların düzenli bakımlarının yapılması ile olası güvenlik ve mekanik sorunlarının önlenmesi mümkün olmaktadır. Hem yüksek performans ile çalışan hem de güvenli ve konforlu kullanım sunan araçlara sahip olabilmek için araç bakımı son derece önemlidir. Can güvenliği için önemli olan zorunlu bakımlar ise yasa ve yönetmelikler ile belirlenmiş durumdadır.

Rehbere git

Araç İçi Dezenfeksiyon Yaptırmanın Faydaları

Dezenfeksiyon her alanda eksiksiz bir şekilde yapılması gereken bir işlemdir. Hangi sektörde iş yaptığınızın bir önemi olmaksızın bu işlem neredeyse hayati bir önem taşıyor. Özellikle her gün kullanmakta olduğunuz araçlar için bu işlem ilaç niteliğindedir. Dezenfeksiyon yapılmayan bir araç sağlıksız bir ortam demektir. Bu da elbette ki araç içinde geçireceğiniz zaman diliminde hasta olma riskinizi katlayarak yükseltiyor. Bu sebeple aracınızın yeterince temiz olduğundan emin olmak zorundasınız. Sıradan temizleme işlemleri her zaman için yeterli bir uygulama değildir. Bu...

Rehbere git
Araç İçi Dezenfeksiyon Yaptırmanın Faydaları