Akü Şarj Kontrol Cihazı

Akü Şarj Kontrol Cihazı

Aracınızın için yapacağınız en önemli kontrollerden biri akü kontrolü olarak öne çıkmaktadır. Aracınızın marş esnasında sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi ve aynı zamanda elektrikli aksanların hepsinin problemsiz bir şekilde kullanılabilmesi için akü verimli bir şekilde çalışmalıdır.

Özellikle uzun yola çıkacak sürücülerin dikkat etmesi gereken akü kontrolü büyük önem taşımaktadır. Yol esnasında aracınız ile mola verdiğinizde motorun stop etmesi halinde akü yetersizliğinden dolayı aracınız tekrar çalışmayabilir. Bu gibi problemler işlerinizi büyük ölçüde aksatacağından dolayı akü kontrolünüzü düzenli bir şekilde yapmalı ve güç değerlerini de kontrol etmelisiniz. Yetkili servis olarak öne çıkan firmamız akü kontrolü ve bakımı konusunda siz değerli müşterilerimize gerekli hizmeti sağlamaktadır.

Akü Kontrolü Neden Önemlidir?

Akü aracınız içerisinde yer alan en önemli bileşenlerden biridir. Elektrik aksanlarına güç sağlayan akü aynı zamanda aracınızın ilk marş esnasında çalışmasını da sağlamaktadır. Hayati önem taşıyan bu parça sürekli olarak kontrol edilmeli ve bakımları yapılmalıdır. Aksi takdirde aşağıdaki problemler ile karşılaşabilirsiniz;

  • Aracınız stop ettiğinde akünüz zayıf ise aracınız marş almaz ve yolda kalabilirsiniz
  •  Elektrik aksanları düzgün bir şekilde çalışmayacağından birçok farklı sistemi kullanamazsınız.
  • Günümüzde elektrikli kapılar ve bagaj kapakları kullanıldığından dolayı aracınızı açmanız bile mümkün olmayabilir.
Yukarıdaki problemlere ek olarak daha birçok farklı problem yaşayabileceğinizi unutmayın. Akü kontrolü düzenli olarak yapılmalı ve akü içerisindeki sıvı düzeyleri kontrol edilmelidir. Araç içerisindeki elektrikli aksanların tümüne enerji sağlayan akü aracınızın en önemli parçalarından biridir.

Akü Bakımı

Akü bakımı genel olarak akü içerisindeki sıvı değişkenlerinin ve kutup uçlarının kontrol edilmesi ile tamamlanır. Kutup uçlarında herhangi bir dış nedene bağlı olarak oksitlenme var ise kutup uçları temizlenmeli ve bağlantı kabloları yeniden düzenlenmelidir. Bu sayede araç içerisindeki güç akışı sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmiş olur. Aynı zamanda akünün şarj olabilmesi ve gerekli gücü depolayabilmesi için içerisinde yer alan sıvıların eksiksiz olması gerekmektedir. Akü içerisindeki sıvı düzeyleri kontrol edilirken bu durum göz önünde bulundurulur. Eksik sıvılara ekleme yapılarak akü bakımı sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olur. Autorite Bosch Car Service olarak Akü Şarj Kontrol Cihazı, Maslak Akü Şarj işlemleriniz için akü şarj cihazı ile dolumu ve kontrolü sağlanmaktadır.

İlgili Konular

Klima Gazı Kontrolü ve Değişimi

Klima Gazı Kontrolü ve Değişimi

Araç kliması, piyasada bulunan yeni araçlar ve eski araçların büyük çoğunluğunda bulunan bir özelliktir. Ancak, çoğu zaman araç bakımları yapılsa da, klimalar bu bakımda çoğu zaman bu bilinmezlikten kaynaklı geri planda kalırlar. Ne kadar önemli olduğu ve bakımının düzenli yapılması gerektiği çok bilinmeyen bir gerçektir. Hatta çoğu araç kullanıcısı klimanın nasıl çalıştığı konusunda dahi bir fikir sahibi değildir.

Rehbere git

Araçlardaki Fren Çeşitleri ve Farkları Nelerdir

Fren sistemi, aracın en kilit aksamlarından biridir. Fren, aracın hızını düşürmek ve sonlandırmak için kullanılan bir mekanizmadır. Aracın yavaşlamasını sağlayan bu mekanizmanın çok zayıf olmaması gerekir. Fakat çok güçlü bir fren, sistemin kötü sonuçlarına maruz kalmanıza neden olur. Araç ani ve çok güçlü bir şekilde durursa yolcu güçlü bir şekilde bir yerlere çarpabilir. Bu nedenle çok zayıf ve güçlü fren aksamları olumsuzluklara neden olabilir. Bu nedenle dengenin tutturulması gerekir. Fren sistemleri, motorlu taşıtlarda bulunan karmaşık sistemlerdir. İlkel sistemle...

Rehbere git
Araçlardaki Fren Çeşitleri ve Farkları Nelerdir
Kış Lastiğinin Faydaları Nelerdir

Kış Lastiğinin Faydaları Nelerdir

Autarite Bosch Car Servis firması yetkili olarak mekanik bakım ve onarım, hasar onarımı, oto ekspertiz, tamir, bakım, parça değişimi ve dezenfektasyon gibi bir araç servisinde bulunan bütün Hizmetleri vermektedir. Ayrıca kurumsal olarak anlaşmalı olduğu filo ve sigorta şirketleri bulunmaktadır.

Rehbere git

Antifiriz Hangi Ayda Koyulmalıdır

Antifiriz, motorda donmayı ve kaynamayı önleyen bir maddedir. En önemli araç sıvıları arasında yer alan antifiriz, her ne kadar halk arasında "donma karşıtı" olarak bilinse de motorda donmayı önlediği kadar aşırı sıcağı da engeller. Antifiriz, yılda bir defa değiştirilir. Genellikle antifiriz, kış aylarının başladığı Kasım ve Aralık aylarında eklenir. Gelişmiş antifirizler daha uzun ömürlü olup bazılarının 3 yıl değiştirilmesine de gerek yoktur. Antifiriz, renksiz bir alkol çeşididir. Antifiriz, motorun ve motor bağlantılarının donmasını ve kaynamasını engeller.

Rehbere git
Antifiriz Hangi Ayda Koyulmalıdır